Odmienne nastroje w Orkanie i Tęczy

Oba obornickie zespoły zakończyły sezon 2012/2013 w odmiennych nastrojach. Cele były różne, ale zrealizowała swój tylko Tęcza Lulin.

LZS Orkan Objezierze był uznawany za jednego z faworytów do awansu do ligi okręgowej. W poprzednim sezonie był o krok od gry w barażach, a przez pewną część rundy wiosennej toczył wyrównaną walkę z Kłosem Gałowo o awans bezpośredni. Ostatecznie przez odebrane mu punkty w meczu z Rzemieślnikiem Kwilcz nie udało się zagrać nawet w barażach. Ten sezon miał być więc lepszy.

Nadzieja w drużynie był duża po rundzie jesiennej. Strata do lidera z Suchego Lasu wynosiła 3 punkty, ale co istotne, Orkanowi udało się wygrać mecz na boisku rywala. Do tego należy dodać kilku punktową przewagę nad kolejnymi zespołami.

Wiosna jednak przyniosła rozczarowanie. Remisy z Tęczą Lulin czy Orłem Słopanowo, przegrana z Rokitą spowodowały, że Suchary uciekały, a grupa pościgowa niebezpiecznie zbliżyła się do Orkanu. Ostatnią szansą wydawał się więc być mecz z Zielonymi Lubosz. Niestety przegrana w ostatnich minutach zminimalizowała nadzieje nawet na baraże.

Zwycięstwo 6:0 odniesione w ostatnim meczu z Wartą Obrzycko zawodnicy zadedykowali zmarłemu prezesowi Ryszardowi Ciszakowi. 3 bramki zdobył Błażej Jastrząbek, 2 Michał Nadstaga a jedną Łukasz Budziński. W przyszłym sezonie zawodnicy zapowiadają ponowną walkę o awans. W jakim jednak składzie?

Tęcza Lulin miała przed sezonem postawiony jeden cel - utrzymać się. I to zostało zrealizowane. Drużyna z pogranicza gmin Oborniki i Szamotuły miała utrudnione zadanie. Całą rundę jesienną rozgrywała na obcych boiskach. Było to spowodowane remontem świetlicy. Pomimo tego udawało się zdobywać punkty i sprawiać niespodzianki.

Wiosną sytuacja Tęczy nie była jednak najlepsza. Przegrane na jesieni spotkania z bezpośrednimi rywalami o utrzymanie przyczyniły się właśnie do tego stanu. Wierzono jednak, że atut własnego boiska zapewni im zdobycie odpowiedniej ilości punktów. I tak też się stało.

W meczach z czołowymi drużynami A-klasy Tęcza otrzymywała spory bagaż bramek, ale z pozostałymi zespołami sukcesywnie zdobywała kolejne punkty. Dzięki temu po 25. kolejce w Lulinie mogli się cieszyć z zapewnienia sobie gry w kolejnym sezonie w A-klasie.

W ostatnim spotkaniu tego sezonu przegrali 1:2 z Czarnymi Kaźmierz.

Tabela końcowa sezonu 2012/2013 poznańskiej A-klasy, gr. II

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież