Skip to main content

Warto kupić książkę "Radzim Gród i Wieś nad Wartą"

| eoborniki za um oborniki | Skarby Kultury

Dyrektor Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy prof. dr hab. Andrzej Marek Wyrwa i Burmistrz Obornik Tomasz Szrama serdecznie zapraszają na promocję książki „RADZIM Gród i Wieś nad Wartą”.

Książka przedstawia dzieje Radzimia położonego nad Wartą w odległości ok. 25 km od centrum Poznania w kierunku północnym. Grodzisko na Ostrowie Radzimskim (gm. Murowana Goślina) i ślady zabudowy mieszkalno – gospodarczej po dawnej wsi na lewym brzegu Warty (gm. Oborniki) to dziś jedyne widoczne w terenie świadectwa dawnej świetności Radzimia. Miejsce to do tej pory nie było przedmiotem szerzej zakrojonych badań. Wieloaspektowe, interdyscyplinarne prace prowadzone (od 2002 roku) przez Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, które od 2006 r. jest kustoszem tego miejsca, sprawiły, że zaczęto w znaczący sposób uzupełniać wiedzę na temat dziejów Radzimia.

Promocja odbędzie się 17 listopada 2017 r. o godzinie 12:00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach.

W czasie promocji będzie możliwość zakupienia publikacji w cenie 55 zł.

Oborniki na dawnych pocztówkach

Niebawem będzie do nabycia książka "Oborniki na dawnych pocztówkach". To zapewne rarytas dla wielu oborniczan.

Malarstwo, rysunek, rzeźba... - nowa wystawa w Muzeum Regionalnym w Rogoźnie

W piątek 22 marca w Muzeum Regionalnym im. Wojciechy Dutkiewicz w Rogoźnie otwarto drugą w tym roku wystawę czasową zatytułowaną Malarstwo, rysunek, rzeźba…, na której swoje prace prezentują miejscowi twórcy amatorzy: Bronisław Bucyk, Stanisław Grywaczewski, Zygmunt Przybyłek...

Obornicki Wehikuł Czasu

Wehikuł Czasu wystartował wiosną 2011 roku w Obornickim Ośrodku Kultury. Projekt przygotowany przy współpracy z Katarzyną Adamczak, Andrzeja Gintrowicza, oraz Krzysztofa Nowackiego i dofinansowany ze środków unijnych zakładał gromadzenie dokumentów i wspomnień dotyczących his...

650 lat Niemieczkowa

Wieś Niemieczkowo, gospodarz Dożynek Gminy Oborniki w 2011 roku obchodziła 650-lecie swojego istnienia. Data ta nie jest jednoznaczna, ponieważ śmiało można stwierdzić, że wieś istnieje dłużej. 650 lat liczy pierwszy zapis na temat Niemieczkowa.

Muzeum Młynarstwa w Jaraczu

  Muzeum Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego jest oddziałem Muzeum Narodowego Przemysły Rolno - Spożywczego w Szreniawie. Zostało ono otworzone w 1981 roku.