Warto kupić książkę "Radzim Gród i Wieś nad Wartą"

Warto kupic ksiazke Radzim Grod i Wies nad Warta

Dyrektor Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy prof. dr hab. Andrzej Marek Wyrwa i Burmistrz Obornik Tomasz Szrama serdecznie zapraszają na promocję książki „RADZIM Gród i Wieś nad Wartą”.

Książka przedstawia dzieje Radzimia położonego nad Wartą w odległości ok. 25 km od centrum Poznania w kierunku północnym. Grodzisko na Ostrowie Radzimskim (gm. Murowana Goślina) i ślady zabudowy mieszkalno – gospodarczej po dawnej wsi na lewym brzegu Warty (gm. Oborniki) to dziś jedyne widoczne w terenie świadectwa dawnej świetności Radzimia. Miejsce to do tej pory nie było przedmiotem szerzej zakrojonych badań. Wieloaspektowe, interdyscyplinarne prace prowadzone (od 2002 roku) przez Muzeum Pierwszych Piastów na Lednicy, które od 2006 r. jest kustoszem tego miejsca, sprawiły, że zaczęto w znaczący sposób uzupełniać wiedzę na temat dziejów Radzimia.

Promocja odbędzie się 17 listopada 2017 r. o godzinie 12:00 w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy im. Antoniego Małeckiego w Obornikach.

W czasie promocji będzie możliwość zakupienia publikacji w cenie 55 zł.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież