650 lat Niemieczkowa

Herb NiemieczkowaWieś Niemieczkowo, gospodarz Dożynek Gminy Oborniki w 2011 roku obchodziła 650-lecie swojego istnienia. Data ta nie jest jednoznaczna, ponieważ śmiało można stwierdzić, że wieś istnieje dłużej. 650 lat liczy pierwszy zapis na temat Niemieczkowa.

Zapis z 1361 roku: „Jego Królewska Mość, Kazimierz Wielki, z bożej łaski Król Polski, pan na Krakowie, Sandomierzu, Sieradzu, Kujawach, Pomorzu, Rusi, w dniu 11 kwietnia 1361 roku w Poznaniu podczas Świąt Wielkiej Nocy raczył potwierdzić przywilej nadany przez jego ojca Króla Polski Władysława, wielce oddanemu i zasłużonemu dla majestatu korony Jarocie H.Przosna z Niemieczkowa.”

Na uroczystości rocznicowe przygotowano współczesną wersję herbu  Niemieczkowa, której autorem jest Jerzy Bąk. Herb przedstawia wyobrażenie lwa zwieńczonego symbolicznymi trzema wieżami. W trakcie uroczystości dożynkowych wykonano pamiątkowe zdjęcie obecnych i byłych mieszkańców Niemieczkowa.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież