Skip to main content

Dożynki powinny być czasem radosnego świętowania i podsumowania całorocznej pracy rolników i ich rodzin

| Łukasz | Rolnictwo

Poseł na Sejm RP Maria Małgorzata Janyska nie mogła być obecna na dożynkach w Garbatce. Przekazała jednak list, który odczytała Katarzyna Woźniak.

W okresie dożynkowym trudno być parlamentarzystom na wszystkich imprezach. Tak było chociażby z senatorem Janem Filipem Libickim, czy poseł Marią Małgorzatą Janyską, którzy byli nieobecnymi podczas gminnego święta plonów w Garbatce. Pani poseł przekazała jednak list, który odczytała radna Katarzyna Woźniak.

Panie Wójcie, Panie Przewodniczący, Szanowni Państwo,
Serdecznie dziękuję za zaproszenie na Dożynki Gminne, w których niestety nie mogę wziąć udziału. Tą drogą przesyłam więc życzenia i pozdrowienia.

Dożynki powinny być czasem radosnego świętowania i podsumowania całorocznej pracy rolników i ich rodzin. Niestety nie zawsze tak jest. Wpływają na to warunki atmosferyczne, a także polityka rządzących, która wpływa na konkurencyjność i opłacalność rolnictwa. Ten rok niestety jest rokiem zaniechań i braku ochrony rolników z powodu napływu zboża z Ukrainy, który miał być jedynie tranzytem, a także złego bilansu w imporcie innych

płodów rolnych  i owoców. To sytuacja, która wymaga natychmiastowych działań, które jako opozycja podejmujemy i proponujemy w Sejmie. Niestety rządzący zachowują się jak by nie dostrzegali zagrożenia. Mimo to nie zaprzestaniemy presji.

W dniu dzisiejszego Święta Plonów życzę Państwu dalszej energii do działań, mimo wszelkich trudności, poszanowania Waszej pracy, a przede wszystkim decyzji rządu zabezpieczających niezakłóconą pracę oraz opłacalność produkcji żywności.

Nade wszystko życzę zdrowia i wszelkiej codziennej pomyślności.

 

Manifestacja Solidarności w Warszawie

Dorota Kosowska wzięła udział w manifestacji popierającej embargo na ukraińskie zboże.

Dorota Kosowska kandydatka do Sejmu z listy PiS Starościną na Dożynkach Prezydenckich

  W miniony weekend w Warszawie odbyło się już IX Święto Plonów w Pałacu Prezydenckim. Prezydent podziękował rolnikom za trud włożony w pracę w gospodarstwach, w dostarczanie zdrowej polskiej żywności konsumentom. Jak się okazuje Okręg 38 miał swojego reprezentanta. Funkcję Starościn...

Wspomnienia z dożynek 2014 w Garbatce

Mieszkańcy Garbatki wspominają dożynki gminne z 2014 roku. Dla wielu to było niezapomniane wydarzenie.

Sołtys Studzieńca zaprasza na dożynki do Gabatki

W Garbatce odbędą się dożynki gminne. Na święto plonów zaprasza Ewa Wysocka.

Dożynki Gminy Oborniki – Lulin 2023 – Program

Starościna dożynek Henryka Gronek i sołtys Sołectwa Lulin Agnieszka Mucha zapraszają na dożynki, świętowanie rozpoczyna się od godziny 14:00.

W 2013 roku dożynki były w Chrustowie (film)

W sobotnie popołudnie odbędą się obornickie dożynki gminne. Gospodarzem imprezy jest Sołectwo Lulin.

Do Lulina zaprasza Burmistrz Obornik

Burmistrz Obornik Tomasz Szrama zaprasza wszystkich na święto plonów do Lulina.