Przejdź do głównej treści

Elrektroniczny System Zarządzanie Kolejką w Wydziale Komunikacji

| eoborniki.pl, powiat obornicki | Lokalne

elektroniczny system zarzadzania kolejka wydzial komunikacji powiat obornickiWydział Komunikacji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Obornikach wdrożył Elektroniczny System Zarządzania Kolejką.

Michał Cieciora (Naczelnik Wydziału Komunikacji i Rozwoju):

W trosce o podniesienie jakości usług publicznych związanych z procesem rejestracji i ewidencji pojazdów oraz wydawania uprawnień do kierowania pojazdami informuję, iż w Wydziale Komunikacji i Rozwoju Starostwa Powiatowego w Obornikach wdrożono Elektroniczny System Zarządzania Kolejką.

Niniejszy system służy do uporządkowania i usprawnienia obsługi kolejki oczekujących na załatwienie sprawy klientów urzędu. Funkcjonujące od miesiąca rozwiązanie znacząco przyczyniło się do sprawniejszej i bardziej komfortowej dla interesantów realizacji wniosków, mimo zmian wprowadzonych w listopadzie ubiegłego roku poprzez wdrożenie centralnego systemu CEPiK 2.0, który początkowo wprowadził utrudnienia w obsłudze i wydłużył czas wykonywania czynności związanych z dopuszczeniem pojazdu do ruchu. 

Jednocześnie informuję, że od września br. uruchomione zostanie rozszerzenie funkcjonalności systemu obsługi klienta poprzez wprowadzenie możliwości internetowego ustalenia terminu załatwienia sprawy na konkretny dzień i przedział czasu, co jeszcze bardziej ułatwi mieszkańcom Powiatu Obornickiego zaplanowanie wizyty w urzędzie w zależności od własnych potrzeb i możliwości.

Wdrożony w listopadzie 2017 roku system centralnej ewidencji CEPiK 2.0 znajduje się obecnie w fazie stabilizacji i choć nie wszystkie procesy działają jeszcze prawidłowo, to obsługa realizowana jest na bieżąco i nie występują już w takim stopniu wcześniejsze utrudnienia, z którymi zarówno Państwo, jaki i urzędnicy musieli się zmierzyć.

W świetle powyższego chcielibyśmy podziękować wszystkim mieszkańcom Powiatu Obornickiego, którzy w tym trudnym okresie spotkali się z komplikacjami w naszym Wydziale, co prawda niezależnymi od tutejszego organu rejestrującego, lecz powodującymi zdenerwowanie, a czasem nawet niemożność załatwienia sprawy, za dużą wyrozumiałość, cierpliwość i okazane zrozumienie dla zaistniałej sytuacji i pracujących tu osób.

Jednocześnie chciałbym podziękować urzędnikom bezpośrednio odpowiedzialnym za proces rejestracji pojazdów, którzy w obliczu bezsilności spowodowanej awarią systemu, stawali na wysokości zadania i mimo ogromnego stresu i braku technicznych możliwości rejestracji, dołożyli wszelkich starań aby obsługa była dla Państwa jak najmniej uciążliwa.

rejestracja wydzial komunikacji

 

W piątek, 26.06.2026 r., Dni Obornik przeniosą się na Rynek i do parku OOK. W programie są badania profilaktyczne, Barwy Tańca, food trucki, Wiktor Dyduła, Myslovitz i mikroFONIA OPEN.
Napij się wody - to nowa akcja rogozińskiego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej. 
Wójt Gminy Ryczywół Roman Trzęsimiech otrzymał absolutorium i wotum zaufania. Radni podjęli uchwały podczas piątkowej sesji Rady Gminy w Ryczywole.
W środę, 24.06.2026 r., Dni Obornik przeniosą się na stadion przy ul. Objezierskiej i do Biblioteki Publicznej przy ul. Kopernika 10. W programie są mityng lekkoatletyczny, sztafeta 4x400 mix dla amatorów i spotkanie autorskie.
Wiosna w Stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania Kraina Trzech Rzek upływa pod znakiem intensywnej pracy, inspirujących spotkań i przygotowań do kolejnych projektów wspierających lokalne społeczności.
W sobotę, 20.06.2026 r., Muzeum Młynarstwa w Jaraczu zaprasza na Dzień Młynów. Od 10:00 do 16:00 na mieszkańców czekają warsztaty, pokaz wypieku chleba, animacje, Rajd Trzech Młynów i bezpłatne zwiedzanie obiektów.
Dni Obornik 2026 rozpoczną się w sobotę, 20.06.2026 r. Mieszkańcy spotkają się na stadionie przy ul. Objezierskiej, targowisku miejskim i Obornickiej Marinie.