Czy autobusy komunikacji zastępczej zatrzymają się w Bogdanowie?

torowisko oborniki bogdanowoOd 11 marca między Wargowem i Obornikami obowiązuje autobusowa komunikacja zastępcza. Dlaczego nie zatrzymuje się w Bogdanowie i Ocieszynie?

Linia kolejowa nr 354 z Poznania do Piły wymaga bezwględnie modernizacji. Jesienią trwały prace przy przebudowie jednego toru z Poznania do Obornik. Od 11 marca ruszyły kolejne prace. Spowodowały one konieczność wprowadzenie komunikacji zastępczej. Między Wargowem i dworcem Oborniki Wlkp. jeżdżą autobusy.

Dziwi mnie to, że autobusy nie zatrzymują się w Ocieszynie, a jeszcze bardziej w Bogdanowie - mówił nam dziś radny Błażej Pacholski. Wiele osób z obu miejscowości korzysta z kolei. Zdziwieni są też mieszkańcy tych wsi. Pytania o komunikację zastępczą otrzymałem m.in. podczas Dnia Kobiet w Bogdanowie.

Sprawa nie jest jednak prosta. Przede wszystkim komunikacja zastępcza ma szybko przemieścić pasażerów pomiędzy pociągami. Wprowadzenie dodatkowych przystanków ten czas wydłuża. Tylko dodanie przystanków w Bogdanowie i Ocieszynie to kwestia tylko zjazdu do zatok przystankowych.

Radny z Ocieszyna przybliżył nam bliżej temat zastępczej komunikacji:

Wystosowałem pismo do Urzędu Marszałkowskiego w piątkowe południe. Otrzymałem informację, że odpowiedź będzie wysłana w poniedziałek. Nie otrzymałem jej, ale wiem, że są prowadzone starania ze strony UMWW, aby autobusy zatrzymywały się w obu miejscowościach. Będzie jednak to trudne zadanie.

Urząd Marszałkowski ogłosił przetarg, w którym nie było mowy o dodatkowych przystankach. W przypadku zawarcia porozumienia z przewoźnikiem autobusowym będzie też potrzebna zgoda ze strony GDDKiA. Radny Pacholski obiecał przekazywać nam informacje na temat postępu sprawy.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież