Przejdź do głównej treści

Z Obornik pojedziemy do Rokietnicy, ale także częściej do Szamotuł

| Łukasz | Lokalne

z obornik do Rokietnica semaforek kolej org pl

Z Oborniki mamy jeździć komunikacją do Rokietnicy.

Wg uzyskanych nieoficjalnie informacji oborniczanie mają zyskać nowe połączenie komunikacyjne. Nowym celem podróży ma stać się Rokietnica. Częściej mamy też jeździć do Szamotuł.

Więcej informacji na ten temat w niedzielny materiale na portalu eoborniki.pl

 

 

Rogoźno rozstrzygnęło głosowanie w ramach budżetu obywatelskiego „Działamy dla Mieszkańców” na 2026 rok. Mieszkańcy wybrali dwa projekty – jeden miejski i jeden wiejski. Choć frekwencja nie zachwyca, samo przeprowadzenie procedury to ważny krok w kierunku większej partycypacji społecznej.
Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach zostało uhonorowane Polską Nagrodą Innowacyjności 2025 podczas XII Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości we Wrocławiu. Wyróżnienie przyznano za działania w obszarze innowacji technologicznych i ochrony środowiska.
Gmina Oborniki przyłączyła się do Ogólnopolskiej Kampanii Dzieciństwo Bez Przemocy.
4319 głosów, zero nieważnych i bardzo konkretna lista zwycięzców. Ale frekwencja? To jak pełny stadion tylko na co ósme krzesełko. Sprawdzamy, co wybraliśmy i czy głos nas – oborniczan – naprawdę słychać.
16 października uczniowie Zespół Szkolno‑Przedszkolny w Rożnowie wyjechali na Kongres Przyszłości Narodowej do Łodzi. Po spotkaniu z Prezydentem RP i wystawach przygotowanych przez IPN nastąpiła gala – tam właśnie nauczyciel z naszej gminy, Marek Kasprzak, odebrał Nagrodę im. Grażyna Langowska.
Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Pruścach zorganizowała challenge. Akcja ma pomóc rodzinie poszkodowanej w pożarze.
Ulica Marszałka Józefa Piłsudskiego w Obornikach zmienia swoje oblicze. W miejscu betonu pojawia się zieleń, a przestrzeń miejska ma stać się bardziej przyjazna mieszkańcom i naturze.