Przejdź do głównej treści

Karta Seniora będzie także w Ryczywole

| Łukasz | Lokalne

karta seniora takze w ryczywole

Na najbliższej sesji Rady Gminy w Ryczywole ma zostać wprowadzony Program "Ryczywolska Karta Seniora 60+".

Karty Seniora funkcjonują z powodzeniem w obu pozostałych gminach. Pierwsze wprowadziły ją Oborniki, a od roku dostępna jest też w Rogoźnie. Podczas sesji 23 lutego Rada Gminy Ryczywół ma przyjąć Program "Ryczywolskiej Karty Seniora 60+". Od 2018 roku Karty Seniora będą więc funkcjonować we wszystkich gminach naszego powiatu.

 

Mieszkańcy Osiedla Muzyków w Rożnowie ponownie chcą zorganizować wiosenne sprzątanie pobliskiego lasu. Akcja ma charakter społeczny. Największym problemem są głównie butelki po alkoholu – powtarza się to każdego roku.
Prezesem Polskiego Czerwonego Krzyża w Obornikach została wybrana Alicja Rezlewicz-Frąckowiak. 
Wojewoda wielkopolska Agata Sobczyk podpisała umowy na dofinansowanie kluczowych inwestycji drogowych w naszym regionie. Do powiatu obornickiego oraz gmin Oborniki i Rogoźno trafią miliony złotych z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
Od 10 marca pasażerowie podróżujący pociągami na trasie między Obornikami a Rogoźnem muszą przygotować się na istotną zmianę w organizacji ruchu. Koleje Wielkopolskie, reagując na liczne prośby mieszkańców sołectwa Parkowo, zdecydowały o przeniesieniu przystanku Zastępczej Komunikacji Autobusowej.
Od 08.03.2026 r. na odcinku kolejowym Oborniki – Rogoźno wprowadzone zostaną czasowe zmiany w ruchu pociągów. Za połączenia regionalne pojadą autobusy zastępcze, a część składów dalekobieżnych zostanie skierowana objazdami. Utrudnienia potrwają do 26.03.2026 r.
Gmina Rogoźno pozyskała łącznie 251 660 zł z funduszy Województwa Wielkopolskiego na kluczowe działania prośrodowiskowe. Środki te zostaną podzielone na poprawę jakości wód w jeziorach oraz stworzenie strategii klimatycznych. 
To jedno z najważniejszych wydarzeń biznesowych w gminie Oborniki. 10.04.2026 r. w Centrum Rekreacji Oborniki odbędzie się IV Kongres Firm. W programie: AI w biznesie, marketing, przywództwo i networking.