Przejdź do głównej treści

Bal dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w Parkowie (film)

| Łukasz | Lokalne

XIX bal dzieci i mlodziezy niepelnosprawnej w parkowie

Szkoła Podstawowa w Parkowie była w sobotę gospodarzem już XIX Balu dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej.

3 lutego sala gimnastyczna przy Szkole Podstawowej im. Józefa Wybickiego w Parkowie wypełniła się po brzegi. Tego dnia bowiem swoje święto miały dzieci i młodzież niepełnosprawna z terenu powiatu obornickiego. Oprócz nich do Parkowa dotarli ich opiekunowie oraz liczni goście. Wśród nich byli m.in. Burmistrz Rogoźna Roman Szuberski, Z-ca Burmistrza Rogoźna Renata Tomaszewska, Wójt Gminy Ryczywół Renata Gembiak-Binkiewicz, Przewodniczący Rady Powiatu Obornickiego Gustaw Wańkowicz i Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Obornikach Hanna Kniat-Szymańska. 

Gospodarzem Balu była nowa dyrektor Szkoły Podstawowej w Parkowie mgr Małgorzata Cyranek. Imprezę prowadził tradycyjnie już Zbigniew Chudzicki. Tegoroczny Bal odbywał się, jako Walentynkowy Bal Karnawałowy.

Po części oficjalnej atmosferę rozgrzał zespół "Tacy Sami" z Lechem Faronem na czele. Uczestnicy Balu usłyszeli szereg niezapomnianych piosenek. Po wspaniałym koncercie Zbigniew Chudzicki zaprosił wszystkich do utworzenia pociągu, którego poprowadził burmistrz Roman Szuberski.

Zapraszamy do obejrzenia wspomnień z sobotniego Balu.

Pod koniec czerwca ma rozpocząć się przebudowa mostu na Wełnie przy ul. Czarnkowskiej w Obornikach. W tym samym czasie ruszyć ma także przebudowa ul. Ks. Szymańskiego i budowa ronda przy poczcie. Mieszkańcy mogą jeszcze wziąć udział w konsultacjach dotyczących organizacji ruchu i przeprawy dla pies…
Od 12.05.2026 r. kierowcy w Parkowie pojadą objazdem. Zmiany mają związek z budową drugiego toru kolejowego i nowej przeprawy mostowej na Warcie przy linii kolejowej nr 354.
Po wielu miesiącach prac otwarty zostanie most na rzece Wełnie w miejscowości Wełna w gminie Rogoźno. Przeprawa po przebudowie umożliwi ruch pojazdów o masie do 40 ton i przywróci pełne połączenie ważnej trasy dla całego regionu.
W sobotę 9 maja w Rogoźnie odbędzie się akcja znakowania rowerów. Mieszkańcy będą mogli bezpłatnie oznaczyć swoje jednoślady na parkingu Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego.
Przez trzy dni gmina Ryczywół żyła majówką w wielkim stylu. Koncerty, atrakcje plenerowe, tłumy mieszkańców i gości z okolic powiatu — „Fantastyczna Majówka" udowodniła, że Ryczywół potrafi świętować z prawdziwym rozmachem. 
3 maja 2026 r. w Rogoźnie odbędą się miejskie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji. Program obejmuje mszę w kościele pw. Ducha Świętego, przemarsz oraz oficjalne uroczystości na Placu Karola Marcinkowskiego.
Remont mostu i kładki na Wełnie w Obornikach wywołuje komentarze mieszkańców. Inwestycja za blisko 3,8 mln zł poprawi bezpieczeństwo, ale oznacza też utrudnienia.