Rada Gminy Ryczywół przyjęła budżet na rok 2018 (film)

rada gminy ryczywol przyjela budzet na rok 2018

Ryczywolska Rada Gminy przyjęła budżet na rok 2018.

W środę 20 grudnia radni z gminy Ryczywół mieli m.in. podjąc decyzję o budżecie na rok 2018. Dyskusja przed głosowaniem była dość nerwowa. Do zaognienia atmosfery przyczynił się radny Łukasz Krzyśko, któy był przeciwnikiem przyjęcia budżetu w takiej formie. Opowiadał się bowiem za niezadłużaniem samorządu. Powoływał się przy tym na Janusza Korwin-Mikkego, który jest zwolennikiem takiego właśnie rozwiązania w zarządaniu samorzadami. Radny też kolejny raz zarzucał, że Ryczywół nie potrzebuje takiej hali, że fundusze sołeckie są przejadane. 

Na reakcję nie było trzeba długo czekać. Radny Roman Trzęsimiech stwierdził, że to po prostu zahacza o zwykły populizm. Ewa Knopczyk poczuła się urażona i dociekała co Krzyśko miał na myśli mówiąc o przejadanym funduszu. Wywołało to u dopytywanego wiele problemów z doprecyzowaniem tego, co miał na myśli. Również Monika Olech oraz Dariusz Grządzielewski nie pozostawali dłużni radnemu z Radomia i wypominali mu słowa z komisji.

Swoje uwagi miał też radny Mariusz Nowacki. Wg niego w budżecie znalazło się za mało środków na stowarzyszenia. Nie przekonały go zapewnienia, że na ten cel zawsze można przeznaczyć wolne środki. Ostatecznie zagłosował przeciw.

Po długiej dyskusji, gdzie dużo pojawiło się elementów populizmu radni uchwalili budżet większością głosów: 12 "za" i 2 "przeciw".

Poza inwestycjami realizowanymi w ramach funduszy sołeckich przyszłoroczny budżet obejmuje m.in.:

• budowę drogi na Osiedlu Przyjaźni,

• modernizację systemu wentylacyjnego w ryczywolskim przedszkolu,

• przebudowę drogi gminnej w Wiardunkach (łączącej drogi powiatowe),

• budowę Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów w sąsiedztwie oczyszczalni ścieków,

• wykonanie dokumentacji projektowej na przebudowę drogi w Łopiszewie (połączenie odcinków asfaltowych) oraz budowę drogi w Tłukawach (do świetlicy wiejskiej),

• zakup gruntów w Orłowie, które będą mogły być wykorzystane jako teren rekreacyjny dla mieszkańców,

• rozbudowę świetlicy wiejskiej w Lipie wraz z modernizacją kotłowni,

• budowę boiska ze sztuczną nawierzchnią przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Ludomach,

• zakończenie budowy hali widowiskowo-sportowej w Ryczywole Zabezpieczono też środki na wkład własny w projekcie kanalizacyjnym Przedsiębiorstwa Komunalnego oraz na współfinansowanie przebudowy schroniska dla bezdomnych zwierząt „Azorek”.

Łączna wartość zadań inwestycyjnych to 6.689.212,00 zł

 

Komentarze   

0 #4 Alibaba 2017-12-29 17:01
Populizm w czystej postaci.a tak naprawdę chodzi o jakiś ciepły stołek i spijanie śmietanki z cieźkiej pracy innych. Niech Pan wiecznie niezadowolony radny już skończy odgrzewać stare kotlety bo juz dawno poziatane jest.wszystkie "teorie spiskowe" spełzły na naiczym
Cytować
+1 #3 Zainteresowana 2017-12-27 18:20
Droga na Osiedlu Przyjaźni !Wreszcie!czeka my z niecierpliwości ą.
Cytować
0 #2 Kowal 2017-12-27 16:19
Radny z Radomia miał problem z doprecyzowaniem tego co miał na myśli...hehehe. dlaczego mnie to nie dziwi.
Cytować
+1 #1 Waldek 2017-12-27 14:31
Radny K.uwielbia populizm.cala jego kariera polityczna oparta jest na populiźmie.zero doświadczeń dużo gadania i posania pod publikę.
Cytować