Rewolucja komunikacyjna w Obornikach w 2018 (film)

rewolucja komunikacyjna w obornikach w 2018W 2018r. oborniczan czekają ogromne zmiany w komunikacji publicznej.

Przy ul. Lipowej w Obornikach trwają prace przy budowie nowego dworca autobusowego. Powstający obiekt przejmie funkcję obecnego placu przy ul. Powstańców Wlkp. Prace są już bardzo zaawansowane.

W nowym roku powstaną 2 węzły komunikacyjne. W Obornikach obecny dworzec autobusowy zamieniony zostanie w parking. Od niego poprowadzona zostanie ścieżka pieszo-rowerowa do dworca Oborniki Wlkp. Miasto. Tam powstanie zupełnie nowy budynek z poczekalnią i kasami. Pomiędzy dworcem kolejowym i nowym autobusowym powstanie wygodne przejście.

Duże zmiany czekają też mieszkańców Wargowa. Tam również powstaną zupełnie nowe rozwiązania komunikacyjne. Przede wszystkim powstanie ścieżka pieszo-rowerowa od ronda niedaleko pałacu, którą będzie można dostać się na przystanek kolejowy "Wargowo". Tam zbudowane zostaną nowe parkingi.

Więcej po inwestycjach komunikacyjnych i pozyskanych przez Gminę Oborniki środków unijnych opowiedział nam Zastępca Burmistrza Obornik Piotr Woszczyk.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież