Przejdź do głównej treści

Sesja w Rogoźnie. Niewygodne pytania? (film)

| Łukasz | Lokalne

Sesja w Rogoznie. Niewygodne pytania?

Powiatowe inwestycje na terenie gminy Rogoźno były tematem pytań do przedstawicieli Zarządu Powiatu.

Sołtys Słomowa Kazimierz Krakowiak pytał o ul. Szczytniewską. Droga, która jest naturalną alternatywą dla krajowej "11" od lat nie może doczekać się prawdziwej troski o nią. Sołtys zauważył, że jej stan nie jest najgorszy od strony gminy Oborniki. Znacznie gorzej wygląda sytuacja od Słomowa.

Dodatkowe pytanie o inwestycje na rok 2018 złożył wiceprzewodniczący Paweł Wojciechowski. Na pytania nie miał jednak ochoty odpowiadać Krzysztof Ostrowski, który zgłosił oficjalnie już start w wyborach na Burmistrza Rogoźna. Poprosił o to Przewodniczącego Rady Powiatu Gustawa Wańkowicza. 

W weekend 13–14 września 2025 r. w Ryczywole odbywają się uroczystości 100-lecia budowy kościoła pw. św. Mikołaja. W programie znalazły się: piknik rodzinny, kulinarny pokaz Remigiusza Rączki, koncerty, wykłady historyczne i zielarskie, zwiedzanie kościoła oraz Msza św.
Ponad 1 mln zł wyniesie budowa kompleksu sportowego przy Zespole Szkół im. Hipolita Cegielskiego w Rogoźnie. Inwestycja ma powstać do końca 2025 roku.
9 września zmarł Tadeusz Kasperek, pierwszy komendant Straży Miejskiej w Obornikach. Informację przekazał obornicki urząd.
W Centrum Rekreacji Oborniki trwa coroczna przerwa techniczna. Choć dla mieszkańców oznacza to chwilowy brak kąpieli, dla pracowników to najbardziej intensywne dwa tygodnie w roku.
Gmina Oborniki prowadzi wymianę tabliczek z nazwami ulic. Zakończył się kolejny etap.
Władze Rogoźna oddały hołd ofiarom II wojny światowej.
30 sierpnia 2025 r. mieszkańcy gminy Rogoźno wspólnie podziękują za tegoroczne plony. Na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbędą się Dożynki Gminne – wydarzenie łączące tradycję z rozrywką.