Budowa tymczasowego mostu na Warcie rozpocznie się już w maju (film)

budowa tymczasowego mostu na Warcie rusza w majuBudowa tymczasowego mostu na Warcie w Obornikach ma rozpocząć się w maju 2018r. Remont mostu ma rozpocząć się w 2019r.

Remont dużego mostu na Warcie wzbudza wiele emocji wśród mieszkańców Gminy Oborniki. Strach przed zakorkowaniem miasta i brakiem możliwości sprawnego przejazdu powoduje, że część z mieszkańców pracujących w Poznaniu rozważała nawet możliwość zmiany pracy. Dlatego za duży sukces można uznać informację, jaką uzyskał we wtorek, 5 grudnia Burmistrz Obornik Tomasz Szrama podczas spotkania z Markiem Napierałą dyrektorem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu, dotyczącą mostu zastępczego.

GDDKiA wiosną 2018 r. rozpocznie budowę mostu zastępczego. W tym czasie ruch na dużym moście pozostanie bez zmian. Dopiero w roku 2019 kiedy most zastępczy będzie gotowy, rozpoczną się prace związane z remontem dużego mostu. Jednocześnie GDDKiA zadeklarowało rozwiązanie kwestii budynku, który musi zostać rozebrany, a w którym swoją siedzibę ma mieć instytucja zarządzająca krajową gospodarką wodną – Polskie Wody. GDDKiA postawi na należącej do niej działce przy ul. Łukowskiej kontenery, które przez 2 lata będą siedzibą spółki. 

Podczas spotkania poruszona została także kwestia wyjazdu z ulicy Kowanowskiej, który w związku z budową obwodnicy przez most wroniecki miał został ograniczony. Zamiast wiaduktu powstanie bowiem rondo. GDDKiA zwracała uwagę, że bliskość skrzyżowania ulic Kowanowskiej i 11 listopada będzie wówczas uciążliwa. Mając jednak na uwadze mieszkańców ulic z tamtego rejonu Tomasz Szrama zabiegał o utrzymanie prawo i lewo skrętów. Burmistrz otrzymał zapewnienie o pozostawieniu tego układu ruchu.