Budowa tymczasowego mostu na Warcie rozpocznie się już w maju (film)

budowa tymczasowego mostu na Warcie rusza w majuBudowa tymczasowego mostu na Warcie w Obornikach ma rozpocząć się w maju 2018r. Remont mostu ma rozpocząć się w 2019r.

Remont dużego mostu na Warcie wzbudza wiele emocji wśród mieszkańców Gminy Oborniki. Strach przed zakorkowaniem miasta i brakiem możliwości sprawnego przejazdu powoduje, że część z mieszkańców pracujących w Poznaniu rozważała nawet możliwość zmiany pracy. Dlatego za duży sukces można uznać informację, jaką uzyskał we wtorek, 5 grudnia Burmistrz Obornik Tomasz Szrama podczas spotkania z Markiem Napierałą dyrektorem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu, dotyczącą mostu zastępczego.

GDDKiA wiosną 2018 r. rozpocznie budowę mostu zastępczego. W tym czasie ruch na dużym moście pozostanie bez zmian. Dopiero w roku 2019 kiedy most zastępczy będzie gotowy, rozpoczną się prace związane z remontem dużego mostu. Jednocześnie GDDKiA zadeklarowało rozwiązanie kwestii budynku, który musi zostać rozebrany, a w którym swoją siedzibę ma mieć instytucja zarządzająca krajową gospodarką wodną – Polskie Wody. GDDKiA postawi na należącej do niej działce przy ul. Łukowskiej kontenery, które przez 2 lata będą siedzibą spółki. 

Podczas spotkania poruszona została także kwestia wyjazdu z ulicy Kowanowskiej, który w związku z budową obwodnicy przez most wroniecki miał został ograniczony. Zamiast wiaduktu powstanie bowiem rondo. GDDKiA zwracała uwagę, że bliskość skrzyżowania ulic Kowanowskiej i 11 listopada będzie wówczas uciążliwa. Mając jednak na uwadze mieszkańców ulic z tamtego rejonu Tomasz Szrama zabiegał o utrzymanie prawo i lewo skrętów. Burmistrz otrzymał zapewnienie o pozostawieniu tego układu ruchu.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież