Obchody Święta Niepodległości w Ryczywole

Obchody Swieta Niepodleglosci w Ryczywole

Święto Niepodległości obchodzono m.in. w Ryczywole.

11. listopada po porannej mszy św. odprawionej przez ks. proboszcza R. Kałużnego, włodarze Gminy Ryczywół, delegacje zakładów pracy, organizacji pozarządowych i jednostek oświatowych w obecności mieszkańców przemaszerowali spod kościoła pw. św. Mikołaja w Ryczywole na miejscowy rynek, by uczcić Narodowe Święto Niepodległości.

Przybyłych powitał p. L. Faron, dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury. Po wspólnym odśpiewaniu hymnu głos zabrała p. R. Gembiak – Binkiewicz, Wójt Gminy Ryczywół, która m.in. przypomniała wszystkim zgromadzonym wielką rangę tego narodowego święta. Wśród obecnych znalazł się też p. K. Paszyk, poseł RP. Przywołując znane wypowiedzi wielkich Polaków, zwracał uwagę na istotę stosunków społecznych i politycznych, budujących  właściwe relacje między Polakami. Po wysłuchaniu pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Ryczywolanie, złożono symboliczne biało – czerwone wiązanki kwiatów w miejscu pamięci narodowej. Młodzi artyści współpracujący z GOK w Ryczywole zapewnili oprawę muzyczną – przy akompaniamencie muzyków odśpiewano Mazurek Dąbrowskiego, a na zakończenie oficjalnej części uroczystości, Rotę.

Godziny popołudniowe można było spędzić w Gminnym Ośrodku Kultury w Ryczywole. Na kiermaszu książek czekało na czytelników mnóstwo propozycji tradycyjnych papierowych wydań znanych i mniej znanych tytułów za symboliczną złotówkę. Świetnym pomysłem okazało się wspólne śpiewanie piosenek pod hasłem Artyści odeszli, przeboje zostały. Na zakończenie odbył się koncert Marzeny Kurpisz Tańczące Eurydyki. Uroczą kawiarenkową oprawę stworzyły panie z GOK, a smaczny poczęstunek zapewniły niezawodne AleBabki.

Nie tylko w sobotę, 11. listopada, świętowano w Gminie Ryczywół. Na niedzielę zaprosili mieszkańców na Narodowe Święto Niepodległości na Sportowo: animatorzy Orlika, kluby sportowe, Urząd Gminy w Ryczywole, sołectwo Ryczywół.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież