Przejdź do głównej treści

Złoci jubilaci Gminy Oborniki.

| T.Rojna | Lokalne
Złoci jubilaci Gminy Oborniki.
Złoci jubilaci Gminy Oborniki.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie – polskie cywilne odznaczenie państwowe ustanowione jako nagroda dla osób które przeżyły 50 lat w jednym związku małżeńskim. Odznaczenie to zostało ustanowione ustawą z dnia 17 lutego 1960 roku o orderach i odznaczeniach. Medal nadawany jest przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

W dniu 17 października w Obornickim Ośrodku Kultury miała miejsce doniosła uroczystość, honorująca małżeństwa z Gminy Oborniki  które zawarły związek małżeński 50 lat temu i wytrwały w nim do  dzisiaj. Należy dodać że takie uroczystości odbywają się w Obornikach od 1992 roku.

W imieniu Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Burmistrz Obornik Pan Tomasz Szrama w asyście Kierownika Urzędu Stanu Cywilnego w Obornikach Pana Krzysztofa Tomaszewskiego wręczył zacnym jubilatom Medale za Długotrwałe Pożycie Małżeńskie życząc jednocześnie  dalszych lat w zdrowiu i zgodzie aż do następnego jubileuszu. Tegoroczni złoci jubilaci to Szanowni Państwo:

 - Krystyna i Stanisław Bamberowie

- Wanda i Franciszek Budzanowie

- Aniela i Kazimierz Bzdręgowie

- Urszula i Antoni Fiołkowie

- Krystyna i Henryk Jeżakowie

- Teresa i Stanisław Kaniowie

- Krystyna i Eugeniusz Kierstanowie

- Halina i Edward Kryczkowie

- Barbara i Jan Kwiatkowscy

- Kazimiera i Eugeniusz Leśnikowie

- Zofia i Henryk Mikołajczakowie

- Aniela i Eugeniusz Napierałowie

- Zofia i Jerzy Nowiccy

- Maria i Wojciech Pasterscy

- Janina i Stanisław Sawiakowie

- Krystyna i Zdzisław Solisowie

- Stanisława i Stanisław Szymankowie

- Aniela i Bolesław Bieńkowie

- Krystyna i Bogdan Bugajowie

- Jadwiga i Bronisław Domasikowie

- Benigna i Jerzy Głów

- Irena i Jan Jobowie

- Teresa i Zbigniew Kasperkowie

- Maria i Czesław Kotowiczowie

- Genowefa i Janusz Kwiateccy

- Krystyna i Marian Lembiczowie

- Irena i Stanisław Magdziarkowie

- Leokadia i Tadeusz Molińscy

- Marianna i Lucjan Nowakowie

- Zofia i Mieczysław Ossesowie

- Urszula i Mirosław Rymerowie

- Jadwiga i Marian Sobczakowie

- Łucja i Stanisław Szramowie

- Donata i Wincenty Winieccy

Wspólne „100 lat” oraz toast za zdrowie dostojnych par zwieńczyły część oficjalną. Na zakończenie z krótkim programem wystąpili soliści scen poznańskich: Agnieszka Wawrzyniak i Klaudiusz Kapłon. Uroczystość przygotowali pracownicy Urzędu Stanu Cywilnego w Obornikach. I my dołączamy się z życzeniami wszelkiej pomyślności. 

        

Na północ od Rogoźna trwa budowa długo wyczekiwanej obwodnicy. To jedna z największych inwestycji infrastrukturalnych realizowanych obecnie w regionie, zarówno pod względem skali, jak i wartości.
Nowoczesne rozwiązania trafiają do Obornik! Przy Centrum Rekreacji Oborniki trwa właśnie budowa pierwszej ogólnodostępnej stacji ładowania pojazdów elektrycznych na terenie gminy. Inwestycja powstaje przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu.
Na torach między stacjami Oborniki Wielkopolskie i Oborniki Wielkopolskie Miasto rozpoczęły się prace związane z przebudową torowiska. 
Plac zabaw w Stobnicy zyska nowe elementy. Burmistrz Obornik podpisał już umowę na realizację zadania.
W Żłobku Miejskim im. Misia Uszatka powstanie dodatkowe 65 miejsc. Gmina Oborniki zrealizuje zadanie dzięki otrzymanemu dofinansowaniu z Krajowego Planu Odbudowy. 
Gmina Oborniki konsekwentnie inwestuje w nowoczesne i ekologiczne rozwiązania. Przy Centrum Rekreacji Oborniki ruszyły prace związane z budową ogólnodostępnej stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Inwestycję realizuje Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach Sp. z o.o., które pozys…
Podpisaliśmy umowę na realizację dwukilometrowej drogi pieszo-rowerowej w Tarnowie, w ciągu DK11. Inwestycję wykona konsorcjum Bimex i Redon Nakło, za kwotę 4 247 248,57 zł - poinformowała Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad. To szczególnie dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Rogoźno.