Wybory Sołtysa Bogdanowa. Kandydatów jest kilku

Wybory soltysa Bogdanowa

W Bogdanowie odbędą się dziś wybory sołeckie. Na funkcję szefa wsi jest kilku kandydatów.

Po odwołaniu dotychczasowego gospodarza na bogdanowskiej giełdzie kandydatów pojawia się kilka osób. Z jakim efektem spróbują powalczyć o tę funkcję okaże się dziś wieczorem. Jedna zasadnicza różnica do wyborów w ostatnich latach jest taka, że na karuzeli nazwisk pojawiają się także kobiety. Wybrana kobiety byłaby dużą zmianą w Bogdanowie. Być może to byłby impuls, który potrzebny jest tej wsi.

Radny Błażej Pacholski pełni do czasu wyboru nowego sołtysa Bogdanowa rolę administratora wsi. Zwraca uwagę na kilka istotnych spraw:
 
Przed nowym sołtysem stoi wiele wyzwań. Na samym początku należy uporządkować sprawy finansowe, gdyż tylko zgodnie z przepisami tylko do końca października można zgłaszać w urzędzie chęć wprowadzania w nim zmian. Bogdanowo ma jeszcze przedsięwzięcia niezrealizowane w pełni co za tym idzie wolne środki do wykorzystania. Podczas spotkań z Radą Sołecką ustaliliśmy, że konieczne będzie zgłoszenie reklamacji dot. ostatniego remontu świetlicy wiejskiej.
 
Radny zwraca uwagę na problem wsi, który ciągnie się od lat-brak integracji:
 
Zadania bieżące oraz wykreowanie wizji rozwoju i integracji wsi to najważniejsze zadania, którymi nowy sołtys powinien się zająć w najbliższych dniach. Bogdanowo, to intensywnie rozwijająca się wieś. Nowy sołtys musi być aktywny, dobrze zorganizowany i zaangażowany w życie wsi. Zależało by mi, by umiał zintegrować wieś. Tylko przy dobrych relacjach sąsiedzkich każde realizowane przedsięwzięcie zakończy się sukcesem.Kontakt i rozmowy z mieszkańcami są ważne. W ostatnich dniach złożyłem, na prośbę mieszkańców, wniosek do Burmistrza Obornik o ujęcie w budżecie na rok 2018 budowy chodnika na tzw "Huby" oraz kolejny wniosek do GDDKIA  budowę przejścia dla pieszych przez DK11 na pierwszej krzyżówce od strony Poznania. Mam nadzieję na pozytywne rozpatrzenie sprawy.
Liczę , że moja współpraca z nowym sołtysem będzie owocna i przyniesie owoce. Już teraz deklaruję swoją pomoc nowemu sołtysowi, zarówno jako radny Bogdanowa ale również jako sołtys, jako sąsiad.
 
Wybory odbędą się o godz. 18:00 w świetlicy wiejskiej.
 
 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież