Przejdź do głównej treści

Połączyli 2 stacje uzdatniania wody

| eoborniki, gmina rogozno, aquabellis | Lokalne

Polaczyli stacje uzdatniania wody

Rogoziński Aquabellis połączył 2 stacje uzdatniania wody, co zapewni większe bezpieczeństwo w zaopatrzenie mieszkańców gminy w wodę.

Nowa sieć wodociągowa w Międzylesiu łącząca wodociągi dwóch stacji uzdatniania wody Rogoźno i Słomowo to jedna z najważniejszych zakończonych w ostatnim czasie przez AQUABELLIS inwestycji. Sieć ta ma długość prawie kilometra. Głównym założeniem, które decydowało o realizacji zadania, było zapewnienie odbiorcom ciągłości dostaw wody na wypadek przerw w pracach któreś ze stacji. Możliwość przesyłania wody z wybranego kierunku w znacznym stopniu wyeliminuje również przerwy w zaopatrzeniu w wodę zdarzające się z powodu awarii sieci i przyłączy. Odczuwalna poprawa w tym zakresie będzie dotyczyła znacznego obszaru rogozińskiej gminy.

W nadchodzącym czasie zostanie również zamontowany nowoczesny elektroniczny system sterowania pracą stacji hydroforowej pracującej na sieci wodociągowej zasilającej rejony Studzieńca i Budziszewka. W ciągu najbliższego miesiąca zostanie ustabilizowane i wyregulowane ciśnienie wody u odbiorców Aquabellisa na tym obszarze.

W Starostwie Powiatowym w Obornikach ustalono organizację ruchu na czas remontu mostu na Wełnie. Piesi nie stracą przejścia, a auta pojadą wahadłowo z priorytetem dla kierunku do Rynku rano.
Pod koniec czerwca ma rozpocząć się przebudowa mostu na Wełnie przy ul. Czarnkowskiej w Obornikach. W tym samym czasie ruszyć ma także przebudowa ul. Ks. Szymańskiego i budowa ronda przy poczcie. Mieszkańcy mogą jeszcze wziąć udział w konsultacjach dotyczących organizacji ruchu i przeprawy dla pies…
Od 12.05.2026 r. kierowcy w Parkowie pojadą objazdem. Zmiany mają związek z budową drugiego toru kolejowego i nowej przeprawy mostowej na Warcie przy linii kolejowej nr 354.
Po wielu miesiącach prac otwarty zostanie most na rzece Wełnie w miejscowości Wełna w gminie Rogoźno. Przeprawa po przebudowie umożliwi ruch pojazdów o masie do 40 ton i przywróci pełne połączenie ważnej trasy dla całego regionu.
W sobotę 9 maja w Rogoźnie odbędzie się akcja znakowania rowerów. Mieszkańcy będą mogli bezpłatnie oznaczyć swoje jednoślady na parkingu Zespołu Szkół im. Hipolita Cegielskiego.
Przez trzy dni gmina Ryczywół żyła majówką w wielkim stylu. Koncerty, atrakcje plenerowe, tłumy mieszkańców i gości z okolic powiatu — „Fantastyczna Majówka" udowodniła, że Ryczywół potrafi świętować z prawdziwym rozmachem. 
3 maja 2026 r. w Rogoźnie odbędą się miejskie obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji. Program obejmuje mszę w kościele pw. Ducha Świętego, przemarsz oraz oficjalne uroczystości na Placu Karola Marcinkowskiego.