Obornicki Klub Senior + staje się rzeczywistością

obornicki klub senior + staje sie rzeczywistoscia

Kolejny punkt na mapie obornickich działań kierowanych do seniorów już wkrótce rozpocznie swą działalność.

Aktywna Rada Seniorów, Karta Seniora z ponad 50. partnerami projektu, bezpłatna komunikacja, darmowe szczepienia przeciwko grypie, bonifikaty dzierżaw, wspieranie stowarzyszeń działających na rzecz osób starszych i wiele innych inicjatyw, których adresatami są nasi seniorzy, zostały dostrzeżone przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), która przyjęła nas do Sieci Miast Przyjaznych Starzeniu WHO.

To jednak dopiero początek działań na rzecz obornickich seniorów – zapowiada burmistrz Tomasz Szrama i w ramach realizacji programu Senior+ podpisuje umowę partnerską z parafią farną na rzecz zapewnienia aktywizacji społecznej osób starszych. Dzięki umowie w należącej do parafii sali utworzony zostanie klub, a oborniccy seniorzy zyskają nowe miejsce spotkań i integracji, w którym będą mogli wymieniać się doświadczeniami i spędzać czas wolny.

Bardzo chciałbym aby Oborniki były miejscem, w którym zarówno władze, przedsiębiorcy, jak i mieszkańcy uwzględniają różnorodność osób starszych, przeciwdziałają wykluczeniu i promują wnoszony przez seniorów wkład do wszystkich dziedzin życia. Mam nadzieję, ze podpisana umowa to kolejny krok właśnie w tym kierunku – podkreśla burmistrz.