Bilans burz w powiecie obornickim

Podtopienie w Bogdanowie fot. R. Gruszczynski

Ponad 20 interwencji straży pożarnej to efekt wieczornych i nocnych burz, które przeszły nad powiatem obornickim.

Zwrotnikowe powietrze, które w ostatnich dniach przyszło nad Polskę przyniosło wysokie temperatury powietrza. W momencie, gdy do tych mas powietrza zaczął się zbliżać front z chłodnym powietrzem doszło do zwirowań w atmosferze. Efektem tego były burze i silne wiatry.

W powiecie obornickim straż musiała inteweniować ponad 20 razy. Tym razem pogoda równomiernie potraktowała wszystkie gminy. Nie brakowało podtopień a tradycyjnie już zalana została jedna posesja w Bogdanowie. Niestety problemy te wynikają z błędów popełnionych przez GDDKiA. Gmina Oborniki posłała w ostatnich dniach pismo do poznańskiej siedziby tego urzędu, aby przyspieszyli działania na rzecz poprawy tej sytuacji.

Dodatkowo w powiecie nie brakowało tym razem problemów z energią. Większość awarii udało się usunąć jeszcze wczoraj. Reszta będzie usuwana na bieżąco. 

Awaria sieci energetycznej była powodem spadku ciśnienia w głównej magistrali wodnej w gminie Oborniki. Tutaj pracownikom PWiK udało się staosunkowo szybko usunąć problem.

 

Dodaj komentarz

Zasady:
Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres redakcja@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież