Przejdź do głównej treści


Awaria autobusu na linii 26

| Łukasz | Lokalne

Awaria autobusu na linii 26

Pasażerowie linii 26 nie dojechali dziś do Obornik. Autobus nr 1009 miał awarię.

Od 1 maja obowiązuje nowa umowa pomiędzy obornickim samorządem a Warbusem. Na trasie pojawiły się nowe autobusy. Oprócz tych jeżdżącyh na liniach przewoźnik zobowiązany jest do utrzymywanie na bazie 2 zastępczych na wypadek awarii bądź innych zdarzeń, które będą uniemożliwiały jazdę podstawowej flocie. Jak funkcjonuje ten zapis umowy mogli przekonać się dziś pasażerowie linii 26.

Autobus wyjechał ze Stobnicy o 09:45. Wracał do Obornik. Na pokładzie było ok. 10 osób. Niestety pasażerowie nie dojechali do centrum miasta. Na przystanku w Słonawach musieli opuścić autobus. Awarii uległo zawieszenie. Zgodnie z warunkami umowy Warbus był zobowiązany podstawić zastępczy autobus. Nie zrobił tego. Okazało się, że autobusy stoją na bazie, ale nie ma kierowcy! Grupa podróżnych zmuszona była do odbycia spaceru do miasta. Zniesmaczenie było spore, a najbardziej starszej pani, która umówiona była na wizytę do lekarza.

Sytuacja taka nie ma prawa się powtórzyć. Do siedziby warszawskiej spółki już zostało wystosowane pismo (treść poniżej). Na pewno nie obędzie się też bez kary.

 

"W związku z powtarzającymi się awariami nowego taboru i kolejnym dzisiaj udokumentowanym faktem zaprzestania kursu na linii 26 z kierunku Stobnica – Oborniki (awaria w Słonawach 10.07 wóz nr 1009 ) przypominamy i uczulamy na konieczność nie tylko posiadania autobusu zastępczego – co jest spełnione, ale także na możliwie szybkie reagowanie na takie przypadki, czyli zapew'nienie KONTYNUACJI KURSU. Jest to tylko możliwe, gdy ktoś z bazy dojedzie zamiennym autobusem, w innym przypadku kurs zwyczajnie znika i nie ma szans by mieszkańcy dojechali.

Oczywiście umowa to jedno, życie drugie i rozumiejąc konieczność dojazdu, warto mieć awaryjnego człowieka na bazie, by dowiózł pojazd. Pasażerowie mogą kontynuować kurs i są zadowoleni, zyskuje też na wizerunku komunikacja jako niezawodna a także pasażer nie zostaje pozostawiony swojemu losowi."

Pasażerów prosimy o zgłaszanie jakichkolwiek uwag na tema komunikacji. Im szybciej one dotrą do Urzędu Miejskiego tym szybciej będzie mógł magistrat zadziałać.

 

 

10 lat temu dokonano odsłonięcia obelisku poświęconemu parkowianom poległym w I wojnie światowej i Powstaniu Wielkopolskim. 
Gmina Oborniki zrealizuje rozbudowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Nieczajnej. Wybrano wykonawcę zadania.
Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej i Komunalnej informuje o zmianach otwarcia targowiska miejskiego w Obornikach.
W niedziele popołudnie w świetlicy wiejskiej w Parkowie Stowarzyszenie KGW Parkowianka zorganizowało spotkanie wigilijne. Wśród gości był m.in. Burmistrz Rogoźna Łukasz Zaranek.
W Domu Kultury w Objezierzu odbyło się spotkanie wigilijne. Organizatorem jego był Burmistrz Obornik Tomasz Szrama.
Miło nam poinformować, że Krzysztof Nowacki – prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Obornikach – został zaproszony do rozmowy w programie HydroFON, który porusza najważniejsze tematy związane z funkcjonowaniem branży wodociągowo-kanalizacyjnej w Polsce.
W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, przy Pomniku Solidarności na Placu Karola Marcinkowskiego w Rogoźnie odbyła się uroczystość upamiętniająca ofiary tamtych tragicznych wydarzeń.