6 Biesiada Rybna za nami (foto)

6 Biesiada Rybna

Szósta Biesiada Rybna odbyła się 13 maja br. tym razem na terenie przyległym do rzeki Warty od ulicy Szamotulskiej a przeznaczonym pod budowę mariny w Obornikach. Ideą spotkań jest propagowanie turystyki wodnej jako formy aktywnego wypoczynku, a ponadto dobrej zabawa dla dzieci i dorosłych. Biesiadę poprzedziły spływy kajakowo-tratwiane z Mściszewa  przez Radzim do Obornik. W Radzimiu była możliwość uczestniczenia w atrakcjach Rajdu Historycznego „RADZIM 2017”. 

Na tych co dopłynęli i tych co dotarli w inny sposób do miejsca biesiady czekało wiele atrakcji.  

Na prowizorycznej scenie ustawionej pod olbrzymią makietą średniowiecznego żaglowca  wystąpiły: młodzieżowy zespół  wokalny „TALDEO” prowadzony przez  Karola Bzdręgę   w skład którego wchodzą Julia Stroińska, Laura Chrzanowska, Weronika Michalak i Małgorzata Wrzeszcz , młodzież z warsztatów wokalnych działających przy Obornickim Ośrodku Kultury a prowadzonych przez Mariana Żurowskiego – Martyna Kubiak, Maria Bukowska, Olimpia Laube, Julianna Stachowiak, Marcin Bunalski i Daniel Dobiegała oraz Zespół Ludowy „ROŻNOWIANIE” prowadzony przez Ireneusza Mazurka.  Rozbrzmiewały oczywiście szanty oraz piosenki morskie i wodniackie.

Wspomniana makieta składa się z ponad 80 elementów a została zaprojektowana i wykonana przez Pana Romana Siwickiego.
Odbył się też pokaz wakeboardu jednego z ekstremalnych sportów wodnych. Co można zrobić na desce ciągniętej przez skuter wodny zaprezentował  Łukasz Płaza, członek polskiej kadry, dwukrotny mistrz Polski w wakeboardzie.

Tradycyjnie można było degustować zupę rybną i inne pyszności przygotowaną przez uczniów Zespołu Szkół w Objezierzu. Właściciele sklepu rybnego „Sumik” zafundowali i przygotowali przepyszne sałatki śledziowe a Państwo Szumińscy właściciele pensjonatu „Nad Wełną” uraczyli biesiadujących poznańską pyrą z gzikiem.
Były też atrakcje dla dzieci, gumowa zjeżdżalnia oraz szereg zabaw prowadzonych przez szefową obornickiego oddziału T.P.D. Panią Grażynę Surmę.
Imprezę traktowaną zasadniczo jako początek sezonu wodniackiego zorganizowało Obornickie Stowarzyszenie Wodniackie „APLAGA” przy wsparciu Urzędu Miejskiego oraz Obornickiego Ośrodka Kultury.  
Oborniczanie nie zawiedli organizatorów i skorzystali z tej plenerowej propozycji. Biesiada Rybna na stałe wpisała się w kalendarz obornickich imprez.

Dodaj komentarz

Zasady:
Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres redakcja@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież