Spotkanie Prezydenta RP z ORP Andrzeja Dudy (foto)

Prezydent Duda i Michal Zielinski

Najważniejszym wydarzeniem podczas wizyty Prezydenta Andrzeja Dudy w Obornikach było spotkanie z mieszkańcami na obornickim rynku. Nie był to jednak jedyny punkt programu pobytu Prezydenta w naszym mieście. Bezpośrednio z rynku gość specjalny udał się do Urzędu Miejskiego, w którym zaplanowane były kolejne spotkania.

Do budynku Urzędu Miejskiego Prezydent Andrzej Duda wszedł w asyście Burmistrza Tomasza Szramy i Wiceprezesa Zarządu Okręgowego Prawa i Sprawiedliwości Michała Zielińskiego.

Na parterze magistratu czekali już członkowie, założonego jeszcze przed wyborami prezydenckimi w 2015 roku, Obywatelskiego Ruchu Poparcia Andrzeja Dudy w Obornikach. Blisko 40 osobowa grupa entuzjastycznie przywitała Prezydenta Andrzeja Dudą, a podczas krótkiego spotkania odbywającego się w rodzinnej atmosferze  członkowie ruchu poparcia mieli możliwość do krótkich rozmów, zdobycia autografu Prezydenta  oraz oczywiście licznych zdjęć z głową państwa polskiego.

Pan prezydent podziękował zgromadzonym za aktywną działalność i wsparcie zarówno podczas kampanii wyborczej jak i w czasie Jego prezydentury.

Następnie w sali sesyjnej zaplanowano spotkanie Prezydenta Dudy z samorządowcami , podczas którego Michał Zieliński przekazał Panu Prezydentowi w imieniu wszystkich członków obornickich struktur Prawa i Sprawiedliwości płaskorzeźbę przedstawiającą Ukrzyżowanego Chrystusa.

Prezydentowi bardzo spodobało się to dzieło sztuki sakralnej i zapewnił, że znajdzie ono godne miejsce w prezydenckiej kaplicy.

Prezydent odwzajemnił się szefowi obornickich struktur Prawa i Sprawiedliwości okolicznościowym upominkiem.