Przejdź do głównej treści

Finał W.O.Ś.P. w Obornikach.

| T.Rojna | Lokalne

wosp 1

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała po raz 24. Tym razem celem „grania” było wsparcie pediatrii i opieki ludzi w podeszłym wieku. Na ulice Obornik wyszło 225 wolontariuszy i mimo że aura nie dopisywała zbiórka przebiegała sprawnie.

O godzinie 16.00 rozpoczął się 24 Finał tradycyjnie w Hali Obornickiego Centrum Sportu. Wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych wypełniło 4godzinny happening. Każdy znalazł coś dla siebie, a w programie znalazły się między innymi: występy wokalne obornickiej młodzieży, mini koncerty Obornickiej Orkiestry Dętej i Obornickiego Brass Bandu, układy choreograficzne  grup tanecznych „Kontrast”, „One Step Revolution” i „Cat Clan”. Dużym zainteresowaniem cieszyły się stoiska wystawione przez szkoły, Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej i Straż Miejskią.

Odbyło się szereg licytacji;  złote serduszko ufundowane przez firmę „Wito” z Kicina wylicytowano za 2500zł, drugie złote serduszko ufundowane przez hojnego oborniczanina przyniosło 950zł. Końcowym akcentem finału było wystrzelenie tradycyjnego „Światełka Do Nieba”.

A wszystko to odbywało się w klimacie wspaniałej zabawy. Oborniczanie nie zawiedli – mamy nowy rekord!!!

W dniu 11 stycznia do przekazania na konto WOŚP-u było 92.045zł oraz 9.220zł za krew co daje razem 101.265zł. Akcja krwiodawstwa na rzecz WOŚP-u odbyła się 4 grudnia 2015 roku w Starostwie Powiatowym w Obornikach. Krwiodawcy oddali łącznie 31,730 litrów krwi.

Czas na pobicie i tego rekordu a najbliższą okazję będziemy mieli za rok.

 

Uczniowie z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rożnowie zakończyli swój udział w ogólnopolskim konkursie „Silni Polską!”, docierając aż do finału centralnego i uzyskując tytuł laureata. Nagrodą za wiele miesięcy pracy był wyjazd do Krakowa i udział w gali podsumowującej konkurs.
28.06.2001 Starostowie Christian Zuhlke - Luchow-Dannenberg i Jacek Koralewski - Powiat Obornicki podpisali w Objezierzu umowę o partnerstwie powiatów.
Gmina Oborniki pozyskała dofinansowanie do remontu szatni w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Rożnowie. Pieniądze pochodzą z programu "Szatnia na Medal - Edycja 2026".
Od 30.06.2026 r. kierowcy i piesi muszą liczyć się z utrudnieniami na moście na Wełnie w Obornikach. Wprowadzono ruch wahadłowy, zamknięto jeden pas oraz kładkę dla pieszych.
Na budowie obwodnicy Rogoźna zakończył się kolejny miesiąc robót. Drogowcy ułożyli warstwę ścieralną na prawie całym odcinku drogi głównej i wykonali nasadzenia zieleni.
Gmina Oborniki pojawiła się w rozmowie o możliwej lokalizacji stałej bazy wojsk USA pod Poznaniem. Prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak wskazał, że w grę może wchodzić duży grunt blisko Biedruska.
Od 29.06.2026 r. w centrum Obornik ma w pełni ruszyć pierwszy etap zmian w organizacji ruchu. Skrzyżowanie przy poczcie zostanie mocno ograniczone, objazdy nie będą dostępne dla aut powyżej 3,5 tony, a tranzyt ma oprzeć się na DK11 i ul. Wronieckiej.