Pojemnik na bioodpady - kto nie musi go posiadać?

Od 1 stycznia 2018r. mieszkańcy obszaru Związku Międzygminnego "Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej" zobowiązani są do posiadania pojemnika na odpady BIO.

Brązowy pojemnik w określonych sytuacjach nie trzeba posiadać. Najważniejszym argumentem za zwolenianiem z obowiązku jest posiadanie biokompostownika. Sam ten fakt jednak nie jest wystarczającym. Należy bowiem zgłosić posiadanie biokompostownika do ZM GOAP, a ten dokona weryfikacji tej informacji.

Innym wariantem zwalniającym z konieczności zakupu kosza dotyczy osób, które zadeklarowały, że nie będą segregowały śmieci. Te osoby, czy też przedsiębiorstwa muszą jednak wykazać, że nie wytwarzają odpadów zielonych.

Tyle na dzień dzisiejszy mówi regulamin ZM GOAP. Związek jednak w najbliższym czasie planuje dokonać zmian w zapisach co może spowodować, że system zostanie bardziej uszczelniony.

Więcej o śmieciach pisaliśmy wczoraj.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież