Za-ca Burmistrza Obornik - opłaty za odbiór śmieci w 2018r. bez zmian (film)

Piotr Woszczyk zapewnił nas w środowym wywiadzie, że na obszarze ZM GOAP stawki za odbiór odpadów komunalnych nie ulegną zmianie w 2018r.

Za-ca Burmistrza Obornik potwierdził nam, we wczorajszej rozmowie, że oborniczanie nie muszą martwić się tym, że od stycznia wzrosną opłaty za odbiór odpadów komunalnych. Budżet Związku jest bardzo napięty, ale w 2018r. nie wprowadzono żadnych zmian w cenach.

Jedna bardzo ważna zmiana wchodząca w życie to dodatkowy pojemnik na odpady BIO. Od stycznia oborniczanie zobowiązani są do segregacji odpadków spożywczych. Zmiana ta nie dotyczy gmin Rogoźno i Ryczywół. One muszą to jednak zrobić najpóźniej w 2020r.

Pojemniki na odpady BIO należy jednak zakupić samemu. Można dokonać tego chociażby w siedzibie PGKiM przy ul. Lipowej. Cena pojemnika 120l wynoosi 123zł, natomiast większy pojemnik kosztuje 160zł. Szczegółowe informacje można uzyskać pod nr tel. 61 296 12 06 wew. 19. Obowiązek zaopatrzenie w kosze na odpady BIO leży po stronie spółdzielni mieszkaniowych, zarządców nieruchomości oraz indywidualnych gospodarstw i firm.

Przez długi czas trwała w Związku Międzygminnym GOAP dyskusja, czy pojemniki powinni kupować mieszkańcy, czy jednak zapewnić powinien je Związek. Ostatecznie przyjęto opcję pierwszą. Dzięki temu GOAP nie dokonał gwałtownej podwyżki opłat za odbiór odpadów. Na dzień dzisiejszy podstawowa opłata miesięczna wynosi 12zł.

ulotka rewers bio odpady 2017

Komentarze   

0 #1 Maciej 2017-12-07 14:41
Jak często będą wywożone te pojemniki? Już przy tych co są po 2tyg. śmierdzi. A gdzie to postawić? Na ulicy?
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież