Łoś to niezły skoczek:) (film)

Łoś to niezły skoczek:)

 Dwumetrowe ogrodzenie na granicy litewsko-białoruskiej nie stanowi problemu dla łosia.

Kamery monitorujące granicę litewsko – białoruską zarejestrowały moment w którym dorosły łoś pokonuje dwumetrowy płot. Łoś to największy współcześnie żyjący gatunek ssaka kopytnego. Posiada charakterystyczne poroże i bardzo długie nogi, zwane w gwarze łowieckiej badylami. Łosie nie tylko są bardzo skoczne, są również doskonałymi pływakami, potrafią nurkować do głębokości 5 metrów wytrzymując pod woda do około 50 sekund.

W ostatnich tygodniach sprawa łosia w Polsce stała się głośna z uwagi na propozycje uchylenia wstrzymania prowadzenia odstrzału łosi na terenie kilku województw w Polsce. Uchylenie miało obowiązywać od 10 listopada. Ostatecznie Ministerstwo Ochrony Środowiska wycofało ostatecznie swoją decyzje w celu przeprowadzenia szerszej dyskusji społecznej.

To zapewne dobra decyzja, zwłaszcza, że w histerycznej nagonce jaka powstała po ogłoszeniu decyzji o uchyleniu odstrzału pojawiło się bardzo dużo nieprawdziwych informacji, szczególnie lansowanych przez wielu celebrytów, którzy kolejny raz wykorzystali przyrodę do lansowania swoich osób.

16 lat temu wprowadzono czasowy zakaz polowania na łosie, obecnie jego populacja odbywała się i łosie w coraz większym stopniu wpływają na zniszczenia i szkody w uprawach. Stanowią również spore niebezpieczeństwo drogowe. W naszym powiecie praktycznie każde pojawienie się łosi kończyło się nieprzyjemnymi sytuacjami. 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież