Puszcza Białowieska przegrała z pseudo ekologami :(

puszcza bialowieska m

 

Puszcza  Białowieska to tester możliwości tego co lewactwo możne zrobić z majątkiem narodowym – powiedział leśnik w programie Kowalski & Chojecki.

Prezentujemy poniżej bardzo interesującą wypowiedź, szkoda tylko, ze w tak niszowej telewizji. Temat Puszczy Białowieskiej jest szeroko komentowany w całej Polsce, również i u nas. Często spostrzeżenia przenosi się porównując do terenu Puszczy Noteckiej coraz mocniej krytykując działania gospodarcze prowadzone przez Leśników.

Pan Artur Hampel -Leśnik, dziennikarz i fotograf , opowiada w programie co obecnie dzieje się w Puszczy Białowieskiej i dlaczego doszło do jej zniszczenia.

 

W obecnej chwili zniszczony przez kornika drukarza las zajmuje około 5 tysięcy hektarów lasy. Leśnicy mają związane ręce, nie mogą działać zgodnie z logiką i sztuką leśną z uwagi na działalność różnych organizacji, które wywołując emocje w społeczeństwie stale podgrzewają atmosferę.

Zwykłemu człowiekowi trudno jest wyobrazić sobie ile to jest 5 tysięcy hektarów, Pan Hampel przyrównał to dodsrogi o szerokości 10m. To może sobie wyobrazić praktycznie każdy – zniszczeniu przez kornika uległa powierzchnia porównywalna z drogą o szerokości 10 metrów w lini prostej z Białowieży do Władywostoku.

Materiał ma 29 minut, zapewne wiele osób uzna go za bardzo długi, zachęcam jednak do obejrzenia i skonfrontowania z opartą na wywoływaniu emocji polityką różnego rodzaju organizacji pseudoekologicznych…

puszcza bialowieska

Komentarze   

+1 #2 Krzysztof 2016-09-19 14:44
"Zniszczenie puszczy to wynik złego prawa, złych decyzji."To fakt.Niestety wladze samej Bialowiezy czynnie przykladaja sie do jej wyniszczenia bijac sie o stolki zamiast skupic na poprawie istniejacej sytuacji i rozwoju.Niekomp etencja i przepychanki korupcyjnych nierobow (od wladz wyzszych do lokalnych)- to wyniszcza puszcze i wszystkich jej mieszkancow.
Cytować
+1 #1 Robert 2016-09-07 19:04
Ekologiści nie mają mocy sprawczej. Jeśli mają, to proszę wskazać konkretne prawo, które które to potwierdzi.
Moc sprawczą i stanowienie prawa mają władze MŚ oraz DGLP.
Zniszczenie puszczy to wynik złego prawa, złych decyzji.
To wynik magdalenkowego postrzegania rzeczywistości i wartości. To wynik systemu, w tym destrukcyjnych zapisów Ustawy o lasach, Ustawy ochrony przyrody i Ochrony Środowiska, to wynik przyjęcia błędnych rozwiązań w zakresie Natura 2000.
Ekologiści nie mają wiele z tym wspólnego. Oni zostali wygenerowani by wspomgać idiotyczne pomysły magdalenki.
http://robertg.blog.ekologia.pl/kiedy-podpisano-wyrok-na-puszcze-bialowieska,2041
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież