fbpx

Z lasu wzięte… V Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych

Budowa windy, kampania edukacyjno – informacyjna, a na koniec nagrody za zrealizowane produkcje filmowe. I to w Obornikach. Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak. To wszystko miało miejsce w Nadleśnictwie Oborniki.

O projekcie Windą do lasu mieliśmy okazję pisać już na łamach Naszych Obornik. Chęć udostępnienia Izby Edukacyjnej osobom starszym i niepełnosprawnym stała się siłą napędową do ubiegania się o dotację unijną w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Projektu Operacyjnego 2014-2020.

Powstała winda do lasu… a dokładnie na 2 piętro budynku nadleśnictwa, gdzie o lesie można dowiedzieć się wiele. Aby jednak trafić do szerszego grona odbiorców, w ramach wspomnianego projektu, zrealizowano  m.in. 6 krótkometrażowych filmów o tym jak leśnicy dbają o las, wodę i klimat. Filmy te zostały zaprezentowane na V Festiwalu Filmów Odpowiedzialnych organizowanym przez Fundację Res Severa i Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Festiwal miał charakter konkursu, na którym samorządy, przedsiębiorstwa i organizacje pozarządowe zainteresowane zrównoważonym rozwojem i społeczną odpowiedzialnością biznesu pokazały krótkie filmy promocyjne. Cele ONZ zawarte w Agendzie 2030 były tematem przewodnim. Jesteśmy niezwykle dumni, że nasz trud został dostrzeżony – cykl filmów nagrodziło niezależne jury, przyznając II miejsce na podium i „srebrną tarczę”. Ale to nie wszystko!

Publiczność zgromadzona przez ekranami komputerów i telefonów przyznała naszym filmom nagrodę publiczności! To dla nas niezwykłe wyróżnienie i potwierdzenie, że to co robimy ma sens. Ale na laurach nie spoczywamy… Właśnie ruszamy pełną parą z „Windą do lasu – etap II”. Ale o tym może przy innej okazji…

EFRR Samorzad kolor PL

foto: Nadlesnictwo Oborniki