W gnieździe bociana czarnego wykluły się pisklaki

W obserwowanym przez internautów gnieździe bociana czarnego wykluły się trzy pisklaki. Wnikliwi obserwatorzy twierdzą, że jest jeszcze 4 jajko i oczekują narodzin kolejnego małego boćka.

Gniazdo znajduje się na terenie Puszczy Noteckiej w nadleśnictwie Sieraków. Wszystkie pisklęta wykluły się prawie w jednym dniu 16.05.2020 roku. Młode bociany mogą kluć się w różnym czasie, różnica między najmłodszym i najstarszym może wynosić nawet tydzień. Pisklęta po wykluciu się są pokryte delikatnym, białym puchem, a dopiero jak podrosną uzyskają czarno – białe upierzenie.

Karmienie młodych bocianów nie odbywa się bezpośrednio z dzioba do dzioba, jak u większości gatunków ptaków. Rodzice zwracają zawartość żołądka do gniazd, skąd pokarm pobierany jest przez pisklęta, które pozostaną w gnieździe przez około 60- 70 dni.

Moment pojawienia się piskląt można obejrzeć w osobnej relacji -> https://youtu.be/Am8hBVLDdyc

Ciągła relacja z gniazda dostępna jest pod adresem -> https://www.youtube.com/watch?v=iKUyr5dG39A&fbclid=

 

Foto: zrzut ekranowy z https://www.youtube.com/watch?v=iKUyr5dG39A&fbclid=

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież