Leśnicy zakończyli budowę kładki w rezerwacie Śnieżycowy Jar

 W najbliższy weekend nie będzie już żadnych przeszkód do odwiedzenia rezerwatu Śnieżycowy Jar. Nowa kładka zbudowana przez Nadleśnictwo Łopuchówko informuje o zakończeniu prac i zaprasza do podziwiania śnieżyc. Śniezyce w tym tygodniu pięknie rozkwitły, jest co podziwiać.

 Prosimy pamiętać, że rezerwat jest udostępniony tylko w soboty i niedziele, w pozostałe dni jest niedostępny z uwagi na odbywające się strzelania na poligonie Biedrusko.

 Nowa kładka zbudowana została z myślą o maksymalnym zabezpieczeniu śnieżyc. Kilka informacji o kładce:

  • Długość – 250,00 m
  • Szerokość – 1,50 m
  • Obustronne poręcze do wysokości 1,10 m
  • Dwa tarasy widokowe o powierzchni 40 m2  (5 m x 8 m) wyposażone w ławki
  • Kładka posadowiona jest na 250 dębowych palach o Ø18 cm wbitych w grunt na głębokość 1 m.
  • Pale spinają modrzewiowe kleszcze.
  • Na podłużnych legarach ułożony jest pokład kładki.
  • Do jego budowy zużyto około 2 350 desek modrzewiowych oraz około 9 400 gwoździ ciesielskich.
  • Wzdłuż całej kładki i tarasów zamontowano obustronne poręcze przykręcone do 230 słupków.

Prosimy nie schodzić z kładki, wiemy, że najważniejsze dla Państwa jest wykonanie selfi z kwiatkami, niestety przy okazji wiele tych pięknych kwiatków jest zadeptanych. Apelujemy więc – NIE RÓBCIE SELFIKÓW Z ŚNIEŻYCAMI! Apelujemy również o nie zostawianie po sobie w lesie świadectwa „kultury” w postaci śmieci, wychodząc z prostego założenia – jak miałeś siłę przynieść pełne, zabierz ze sobą puste, jest już lżejsze :).

sniezycowy jar a2

Foto: Nadleśnictwo Łopuchówko

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież