Prace w rezerwacie Śnieżycowy Jar

Rezerwat przyrody Śnieżycowy Jar od wielu lat oblegany jest przez tysiące osób spragnionych widoku kwitnących śnieżyc. W tym roku śnieżyce już zaczynają kwitnąć a Nadleśnictwo Łopuchówko wprowadziło kilka nowych działań mających na celu regulację ruchu turystów.

Dla możliwości łatwego dotarcia do rezerwatu osobom z niepełnosprawnościami, jeden parking zlokalizowano w bezpośrednim sąsiedztwie ścieżki prowadzącej do rezerwatu. Z parkingu tego mogą korzystać osoby poruszające się pojazdami przystosowanymi do ich potrzeb oraz osoby przywożące osoby z niepełnosprawnościami z ograniczoną możliwością samodzielnego poruszania się. Możliwość dojazdu do tego miejsca może być utrudniona w przypadku występujących opadów deszczu.

UWAGA!
Na terenie rezerwatu prowadzone są jeszcze prace związane z budową pieszej kładki umożliwiającej dotarcie do środka tego pięknego miejsca również osobom niepełnosprawnym. Prace są na ukończeniu i nie powinny już blokować możliwości odwiedzania rezerwatu w dniach 29.02.2020 i 01.02.2020 jednak nie będzie można poruszać po budowanej kładce CZYLI dojdziecie tylko do budowanej kładki!

APELUJEMY  - do czasu zakończenia prac przy kładce, nie odwiedzajcie rezerwatu, a jeżli już tam będziecie, to zakończcie wycieczkę przy budowanej kładce! Na pewno śnieżyce jeszcze będą kwitły po zakończeniu prac!

zdjęcia: Nadleśnictwo Łopuchówko

sniezycowy jar 2 

sniezycowy jar 3

Rezerwat odwiedzać można wyłącznie w weekendy, ponieważ położony jest on w całości na terenie poligonu wojskowego Biedrusko, gdzie w dni robocze odbywają się ćwiczenia wojskowe.

Dla wszystkich turystów, którzy pojazdami dotrą do rezerwatu, przygotowano trzy parkingi zlokalizowane poza lasem :

  • od strony Uchorowa, przy lesie;
  • we wsi Starczanowo,
  • przy lesie od strony wsi Starczanowo.

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.

Kod antyspamowy
Odśwież