Uwaga, Nadleśnictwo Wronki poszukuje podpalacza, wyznaczono nagrodę!

Katastrofalna susza to ogromne zagrożenie dla lasów. Ściółka leśna ma 6-7% wilgotności i są to najniższe możliwe warunki jakie mogą w ogóle wystąpić. Pożar w takich okolicznościach rozprzestrzenia się bardzo szybko i zagraża nie tylko obszarom leśnym, ale zdrowiu i życiu ludzi oraz wszelkim zabudowaniom i mieniu znajdującym się w pobliżu.

W ciągu ostatnich trzech dni na terenie Nadleśnictwa Wronki miało miejsce kilka pożarów, zlokalizowanych blisko siebie w Leśnictwie Jasionna, obok miejscowości Jasionna, blisko granicy z Nadleśnictwem Krucz 

Najbardziej prawdopodobną przyczyną powstania pożarów jest celowe podpalenie.

Nadleśniczy Nadleśnictwa Wronki wyznaczył nagrodę pieniężną w wysokości 5 000 złotych dla osoby, która przekaże informacje pozwalające na schwytanie sprawcy podpaleń!

Leśnicy apelują o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przebywania w lesie, a także wykazanie czujności i przekazywanie wszelkich informacji mogących ująć sprawcę podpaleń do pracowników Służby Leśnej, Policji lub pod nr tel. 67 254 01 48, 694 445 721 lub 997.

Katastrofalne warunki występują na terenie całej Puszczy Noteckiej, jeżeli zauważycie podejrzane sytuacje w lesie alarmujcie od razu odpowiednie służby!

Fot. Zbigniew Rusinek

 

 

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież