fbpx

Pielęgnacja soczewek miesięcznych

Noszone każdego dnia przez równy miesiąc mogą wymagać sporej i dokładnej pielęgnacji, o której mamy zamiar dzisiaj opowiedzieć więcej. Zatem jeśli jesteś właścicielem i jednocześnie użytkownikiem soczewek miesięcznych dowolnej marki, powinieneś zapoznać się z kilkoma zasadami, a także wskazówkami odnośnie ich pielęgnacji.

Dowiesz się również czym różnią się od pozostałych oraz dlaczego warto wybrać akurat te, czyli do kogo konkretnie są kierowane. Już nie przedłużając, zapraszamy do czytania!

Soczewki kontaktowe to przede wszystkim wygoda

Oto pierwsza i w zasadzie najważniejsza zaleta, która dotyczy szkieł miesięcznych. W tym krótkim stwierdzeniu można zawrzeć w sumie całą kwintesencję użytkowania tych soczewek, które przynoszą użytkownikowi wiele korzyści. Zaczniemy od tych najprostszych zalet, jak na przykład brak konieczności pamiętania o codziennym kupowaniu i szkieł, co dzieje się w przypadku soczewek jednodniowych czy też dwutygodniowych. Kupując już opakowanie soczewek miesięcznych, możesz mieć spokój na równe 30 dni, dzięki czemu można zaoszczędzić nieco więcej pieniędzy.

Co więcej, posiadają one zdecydowanie inną formułę i składniki, które muszą w 100% sprostać codziennemu noszeniu i niekiedy trudnym warunkom, jak chociażby liczne zanieczyszczenia, kurz i inne drobinki, które mogą dostać się do oka. Nie można absolutnie zapomnieć o ich pielęgnacji, ale o tym już w dalszej części wpisu. Wracając jednak do zalet związanych z soczewkami miesięcznymi, to na pewno można wymienić ich wytrzymałość i właśnie świeżość, którą można uzyskać, mimo długotrwałego użytkowania szkieł.

Komu przydadzą się soczewki miesięczne?

Można śmiało powiedzieć, że każdemu, kto już zaczął nosić soczewki kontaktowe i nie zamierza z nich rezygnować. Mowa tutaj zarówno o osobach z wadami wzroku, którzy korygują je za pomocą szkieł, a także o pozostałych użytkownikach, którzy wybierają soczewki miesięczne kolorowe. Wówczas ich zadaniem może być nie tylko korygowanie wady wzroku, ale również nadanie spojrzeniu nowego i świeżego wyglądu, o którym decydujesz Ty.

Poza tym soczewki miesięczne nadają się dla osób doświadczonych już w tym temacie i takich, które nie mają czasu na zapamiętywanie konkretnych dat wymiany szkieł co dwa tygodnie albo też codziennego zakupu jednodniowych, które też są stosunkowo droższe.

Jak dbać o soczewki miesięczne?

Niezależnie od tego jakie soczewki kupisz, powinieneś zawsze pamiętać o ich dokładnej i uwaga -regularnej pielęgnacji. Przykładowo polecamy soczewki miesięczne – mylenshop.com, które możesz zakupić od różnych producentów, korygujące różne wady, o odmiennych wielkościach czy też kolorowe w atrakcyjnie niskich cenach. Jednak poza samymi szkłami kontaktowymi, trzeba również pamiętać o pozostałych dodatkach do ich pielęgnacji.

Mowa mianowicie o płynie do soczewek, który najlepiej wybrać uniwersalnych i wielofunkcyjny, dzięki czemu nie musisz w swojej łazience przetrzymywać kilku preparatów pielęgnacyjnych do jednej pary szkieł. Taki płyn jednocześnie będzie oczyszczał powierzchnię soczewki, dezynfekował ją, konserwował i nawilżał, dzięki czemu nie straci ona swoich pierwotnych właściwości, nie ulegnie uszkodzeniu, a do Twojego oka nie dostaną się żadne bakterie i inne drobnoustroje. Poza płynem będziesz potrzebował również plastikowego pojemniczka, który najczęściej jest dołączony do opakowania płynu. Jego także trzeba oczyszczać od czasu do czasu i codziennie wymieniać w nim płyn, aby przechowywane w nim soczewki zawsze mogły regenerować się w świeżo nalanym płynie.

Inną kwestią dotyczącą pielęgnacji jest dokładne mycie i suszenie rąk zarówno przed zakładaniem, jak i zdejmowaniem soczewek, aby nie przenieść na rękach żadnych zanieczyszczeń. Jak już wspomnieliśmy wcześniej wymiana płynu konieczna jest codziennie, podobnie jak zdejmowanie szkieł powinno następować również każdego dnia wieczorem, by miały szansę się dokładnie oczyścić. Ostatnią rzeczą, przed jaką chcemy Cię ostrzec, to termin ważności soczewek, którego należy dobrze pilnować. Należy go odliczać od dnia otwarcia opakowania, a nie dnia użytkowania, by po 30 dniach wyrzucić je już do kosza. W przeciwnym razie Twoje oczy będą narażone na podrażnienia, które przecież nie są nikomu potrzebne.

 

 

 

Raport szczepień na Covid-19 - 28.02.2021

28-02-2021 | Wyświetleń:318

W Polsce do 28.02.2021 (godz.10:30) wykonano 3 316 073 szczepień (+ 618 258 od 21.02.2021), to około 27...

Dieta i odchudzanie - jak nie zwariować?

27-02-2021 | Wyświetleń:74

Walka z dodatkowymi kilogramami nigdy nie należy do łatwych zadań. Z każdej strony da się zauważyć reklamy promuj...

foto:https://pixabay.com/

Zakaz używania przyłbic i chust od 27 lutego

24-02-2021 | Wyświetleń:629

Od soboty 27 lutego będą obowiązywały nowe obostrzenia. Ma to związek z szybkim przyrostem zakażeń Covid-19. ...

Niewykluczony powrót do części obostrzeń. Wzro…

23-02-2021 | Wyświetleń:455

– Niewykluczone, że będziemy musieli wrócić do ostrzejszych restrykcji. Nasza odpowiedzialność&nb...

Raport szczepień na Covid-19 - 21.02.2021

21-02-2021 | Wyświetleń:506

W Polsce do 21.02.2021 (godz.10:30) wykonano 2 697 815 szczepień (+ 590 726 od 14.02.2021), to około 124 tysiące...

Raport szczepień na Covid-19 - 14.02.2021

14-02-2021 | Wyświetleń:524

W Polsce do 14.02.2021 (godz.10:30) wykonano  2 107 089 szczepień (+ 465 931 od 31.01.2021), to 18 ...

Pozostałe - zdrowie ...