Skip to main content

Liczymy się z rakiem po raz drugi

| Fundacja Ludzie dla ludzi | Zdrowie

policzmy się z rakiemNie poddawaj się! Walcz! To podstawowe przesłanie kampanii „policzmy się rakiem”. Wzywamy wszystkich, którzy pokonali raka, którzy walczą z chorobą nowotworową, ich rodziny i bliskich, by w dniach 9-16 maja weszli na www.policzmysie.pl i dodali odwagi innym. Wystarczy jedno kliknięcie by pokazać, że rak to nie wyrok. To tylko diagnoza.

Policzmy się to pozytywna kampania zagrzewająca do walki z nowotworami. 

- Poprzez przykład ludzi, którzy wygrali z rakiem chcemy zmotywować do walki, pokazać, że z rakiem można wygrać  – mówi dr Dariusz Godlewski z Fundacji Ludzie dla Ludzi, pomysłodawca akcji. – W Polsce od 10-15% ludzi z diagnozą nowotworu w ogóle nie podejmuje leczenia. Poddają się na starcie. Dlatego tak ważne jest, aby pokazać ile osób po chorobie nowotworowej żyje, pracuje, zakłada rodziny, uprawia sport.

Straszenie wskaźnikami umieralności nie działa. Boimy się raka bardziej niż innych chorób. Nie podejmujemy leczenia, unikamy badań. „Policzmy się” to pozytywna statystyka. Interesuje nas leczenie, wyleczenie i walka z nowotworami. Chcemy pokazać jak wielu jest zwycięzców, ilu ludzi walczy i chce pomagać innym.

Podczas pierwszej edycji akcji, w maju 2010 roku z rakiem „policzyło się” ponad 10 tysięcy Polaków. Na stronie umieścili wpisy zawierające osobiste świadectwa i wezwanie do walki z chorobą. Jak pisze jedna z „policzonych”: Trudna to walka, ale po niej moje życie zmieniło się na lepsze. Do walki i powodzenia! 
Chcemy, aby w tym roku takich wypowiedzi było jeszcze więcej.

Kampania „Policzmy się” nie posiada sponsorów ani marketingowych celów. Za akcją stoją ludzie, którzy chcą podjąć wyzwanie walki z rakiem i zachęcić do tego jak największe grono ludzi.

Zapraszamy na stronę www.policzmysie.pl w dniach 9-16 maja. Policzmy się z rakiem jednym kliknięciem!

Dodatkowych informacji udziela:
dr n. med. Dariusz Godlewski
Dyrektor Ośrodka Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów w Poznaniu
Fundator Społecznej Fundacji „Ludzie dla ludzi”
tel. 0602 31 99 30

Bezpłatne mammografia w Obornikach

Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety pomiędzy 45 a 74 rokiem życia raz na 2 lata a w przypadku obciążeń genetycznych raz na 1 rok.

Zmniejsz ryzyko cukrzycy - przewodnik po diecie niskoglikemicznej

Coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie i styl życia. Wśród nich, wiele osób skupia się na swojej diecie, zwłaszcza tych, które są narażone na ryzyko cukrzycy. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak możesz zmniejszyć to ryzyko poprzez modyfikację swojego stylu odżywiania? Dieta niskoglik...

Jakie środki przeciwbólowe są dozwolone w ciąży, a jakich należy unikać?

Ciąża jest wyjątkowym czasem w życiu kobiety, kiedy dbałość o zdrowie, zarówno matki, jak i dziecka, jest priorytetem. Jednym z powszechnych problemów, z którymi kobiety mogą się zetknąć w tym okresie, są bóle różnego rodzaju.

Kleszcze groźne już nie tylko w lesie, lecz także na osiedlowym trawniku 

Na kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) zachorowało w Polsce w 2023 roku 659 osób, czyli ponad dwukrotnie więcej niż cztery lata wcześniej. Na tę sytuację wpływ mają m.in. zmiany klimatyczne, które sprzyjają całorocznej aktywności kleszczy. Co ważne, ponad 90 proc. zakażonych kontakt z tymi pajęczaka...

Czym są elektrolity i kiedy warto je przyjmować?

Elektrolity odpowiadają za elektrochemiczną równowagę w organizmie. Utrzymanie ich prawidłowego poziomu jest kluczowe dla zachowania zdrowia i funkcjonowania wielu procesów życiowych. Niestety, różne okoliczności wpływają na niedobry tych cennych składników. Kiedy należy uzupełnić elektrolity? Cz...

Zostańcie Bohaterami Dla Innych - Oddajcie Krew już 28 marca!

Wasza krew to dar życia dla wielu osób, które walczą z chorobami, a Wasza hojność może być kluczem do odzyskania zdrowia.

1 na 6 osób dorosłych w Polsce ma chore nerki. Większość o tym nie wie. Badania profilaktyczne może zlecić każdy lekarz rodzinny

4,7 mln dorosłych w Polsce ma chore nerki czyli aż 1 na 6 osób dorosłych. Tymczasem diagnozę postawiono tylko ok. 400 000 pacjentów, w tym 200 000 jest pod opieką nefrologów.