Skip to main content

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (31.10.2021)

| MP | Zdrowie

W minionym tygodniu odnotowano największą od kilku miesięcy liczbę zakażeń COVID-19 w powiecie obornickim.

Liczba zakażeń na COVID-19 rośnie w całej Polsce. W powiecie obornickim w minionym tygodniu stwierdzono 25 zakażeń, nie stwierdzono zgonów w wyniku COVID-19. Tak duże liczby zakażeń odnotowywano ostatnio w maju tego roku, pod koniec tzw. trzeciej fali. W dniach 25-31.10 wyzdrowiało 5 osób. Liczba wykonanych testów to 236. Na kwarantannie w dniu dzisiejszym przebywa 318 osób.

Według informacji publikowanych przez Europejskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób, sytuacja w naszej części Europy pogarsza się z tygodnia na tydzień. W miarę stabilnie i optymistycznie jest w Hiszpani, Włoszech. W tych krajach bardzo duży nacisk kładzie się na dystans społeczny. Noszenie masek, dezynfekcja rąk są cały czas bardzo mocno respektowane.

14-dniowy wskaźnik zgłoszeń, wskaźnik testów i pozytywnych wyników testów, aktualizacja 28.10.2021 r. źródło: Europejskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (www.ecdc.europa.eu)

31 10 2021 COVID19 EU EEA Subnational Combined traffic

Szczepienia w Powiecie Obornickim

W minionym tygodniu zaszczepiło się 438 osób, to o 37 mniej niż tydzień temu. Optymistyczne jest to, że najwięcej szczepień odnotowano w grupie wiekowej 20 – 39 lat. Odnosząc aktualne dane do całego powiatu % zaszczepionych osób stanowi tylko 54,9. Patrząc na doświadczenia innych państw to zbyt mało aby zatrzymać pandemię.

Zestawienia szczepień dla powiatu obornickiego stan na 31.10.2021

 31 10 2021 analiza szczepien

Liczba wykonanych szczepień w tygodniu 25.10 – 31.10.2021

31 10 2021 ilosc szczepien

Źródła:

https://www.gov.pl/web/szczepienia-gmin/

https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

https://bdl.stat.gov.pl/BDL/dane/podgrup/temat/3/7/2577

PS.Jeżeli zauważycie Państwo jakikolwiek błąd w prezentowanych wyliczeniach, prosimy o kontakt na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Bezpłatne mammografia w Obornikach

Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety pomiędzy 45 a 74 rokiem życia raz na 2 lata a w przypadku obciążeń genetycznych raz na 1 rok.

Zmniejsz ryzyko cukrzycy - przewodnik po diecie niskoglikemicznej

Coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie i styl życia. Wśród nich, wiele osób skupia się na swojej diecie, zwłaszcza tych, które są narażone na ryzyko cukrzycy. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak możesz zmniejszyć to ryzyko poprzez modyfikację swojego stylu odżywiania? Dieta niskoglik...

Jakie środki przeciwbólowe są dozwolone w ciąży, a jakich należy unikać?

Ciąża jest wyjątkowym czasem w życiu kobiety, kiedy dbałość o zdrowie, zarówno matki, jak i dziecka, jest priorytetem. Jednym z powszechnych problemów, z którymi kobiety mogą się zetknąć w tym okresie, są bóle różnego rodzaju.

Kleszcze groźne już nie tylko w lesie, lecz także na osiedlowym trawniku 

Na kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) zachorowało w Polsce w 2023 roku 659 osób, czyli ponad dwukrotnie więcej niż cztery lata wcześniej. Na tę sytuację wpływ mają m.in. zmiany klimatyczne, które sprzyjają całorocznej aktywności kleszczy. Co ważne, ponad 90 proc. zakażonych kontakt z tymi pajęczaka...

Czym są elektrolity i kiedy warto je przyjmować?

Elektrolity odpowiadają za elektrochemiczną równowagę w organizmie. Utrzymanie ich prawidłowego poziomu jest kluczowe dla zachowania zdrowia i funkcjonowania wielu procesów życiowych. Niestety, różne okoliczności wpływają na niedobry tych cennych składników. Kiedy należy uzupełnić elektrolity? Cz...

Zostańcie Bohaterami Dla Innych - Oddajcie Krew już 28 marca!

Wasza krew to dar życia dla wielu osób, które walczą z chorobami, a Wasza hojność może być kluczem do odzyskania zdrowia.

1 na 6 osób dorosłych w Polsce ma chore nerki. Większość o tym nie wie. Badania profilaktyczne może zlecić każdy lekarz rodzinny

4,7 mln dorosłych w Polsce ma chore nerki czyli aż 1 na 6 osób dorosłych. Tymczasem diagnozę postawiono tylko ok. 400 000 pacjentów, w tym 200 000 jest pod opieką nefrologów.