Skip to main content

Raport Covid-19 dla powiatu obornickiego (24.10.2021)

| MP | Zdrowie

Miniony tydzień zakończył się w naszym powiecie bardzo pesymistycznie informacją o śmierci jednej osoby w wyniku zakażenia COVID-19.

Niestety w tygodniu między 18 a 24.10.2021 doszło do kolejnych zakażeń i jednej śmierci. Ostatni zgon w wyniku COVID-19 w naszym powiecie stwierdzono 3.07.2021. Miniony tydzień to również znaczny , w stosunku do wcześniejszych tygodni wzrost zakażeń, stwierdzono ich osiem, w tym czasie stwierdzono jedno ozdrowienie, wykonano około 220 testów. Na kwarantannie w obecnej chwili znajduje się 141 osób.

Czy blisko połowa naszej społeczności wyciągnie wnioski z obecnej sytuacji?

Polska przestaje być zieloną wyspą w Europie. Coraz większa ilość województw uznawana jest za regiony o wysokiej ilości zakażeń.

14-dniowy wskaźnik zgłoszeń, wskaźnik testów i pozytywnych wyników testów, aktualizacja 21.10.2021 r. źródło: Europejskie Centrum Zapobiegania i Kontroli Chorób (www.ecdc.europa.eu)

24 10 2021 COVID19 EU EEA Subnational Combined traffic

Sytuacja w Powiecie Obornickim

Czyżby zmiana podejścia? Czyżby coraz większa liczba zakażeń i obawa przed izolacją na czas Świat Bożego Narodzenia wpłynęła na zmianę podejścia sporej części osób? W tygodniu między 18 a 24.10.2021 zaszczepiło się w naszym powiecie 475 osób. Co w porównaniu do 57 zaszczepionych w poprzednim tygodniu daje spory wzrost! Mimo wzrostu szczepień z tygodnia na tydzień, nadal nie jest to ilość zapewniająca naszemu społeczeństwu tzw. odporność stadną.

Zestawienia szczepień dla powiatu obornickiego stan na 24.10.2021

 24 10 2021 analiza szczepien

Liczba wykonanych szczepień w tygodniu 18.10 – 24.10.2021

24 10 2021 ilosc szczepien

Źródła:

https://www.gov.pl/web/szczepienia-gmin/

https://www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2

https://bdl.stat.gov.pl/BDL/dane/podgrup/temat/3/7/2577

 

PS. Jeżeli zauważycie Państwo jakikolwiek błąd w prezentowanych danych prosimy o kontakt na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

 

Bezpłatne mammografia w Obornikach

Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety pomiędzy 45 a 74 rokiem życia raz na 2 lata a w przypadku obciążeń genetycznych raz na 1 rok.

Zmniejsz ryzyko cukrzycy - przewodnik po diecie niskoglikemicznej

Coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie i styl życia. Wśród nich, wiele osób skupia się na swojej diecie, zwłaszcza tych, które są narażone na ryzyko cukrzycy. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak możesz zmniejszyć to ryzyko poprzez modyfikację swojego stylu odżywiania? Dieta niskoglik...

Jakie środki przeciwbólowe są dozwolone w ciąży, a jakich należy unikać?

Ciąża jest wyjątkowym czasem w życiu kobiety, kiedy dbałość o zdrowie, zarówno matki, jak i dziecka, jest priorytetem. Jednym z powszechnych problemów, z którymi kobiety mogą się zetknąć w tym okresie, są bóle różnego rodzaju.

Kleszcze groźne już nie tylko w lesie, lecz także na osiedlowym trawniku 

Na kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) zachorowało w Polsce w 2023 roku 659 osób, czyli ponad dwukrotnie więcej niż cztery lata wcześniej. Na tę sytuację wpływ mają m.in. zmiany klimatyczne, które sprzyjają całorocznej aktywności kleszczy. Co ważne, ponad 90 proc. zakażonych kontakt z tymi pajęczaka...

Czym są elektrolity i kiedy warto je przyjmować?

Elektrolity odpowiadają za elektrochemiczną równowagę w organizmie. Utrzymanie ich prawidłowego poziomu jest kluczowe dla zachowania zdrowia i funkcjonowania wielu procesów życiowych. Niestety, różne okoliczności wpływają na niedobry tych cennych składników. Kiedy należy uzupełnić elektrolity? Cz...

Zostańcie Bohaterami Dla Innych - Oddajcie Krew już 28 marca!

Wasza krew to dar życia dla wielu osób, które walczą z chorobami, a Wasza hojność może być kluczem do odzyskania zdrowia.

1 na 6 osób dorosłych w Polsce ma chore nerki. Większość o tym nie wie. Badania profilaktyczne może zlecić każdy lekarz rodzinny

4,7 mln dorosłych w Polsce ma chore nerki czyli aż 1 na 6 osób dorosłych. Tymczasem diagnozę postawiono tylko ok. 400 000 pacjentów, w tym 200 000 jest pod opieką nefrologów.