fbpx

Dermokosmetyki – dlaczego są lepsze od zwykłych kosmetyków?

Coraz częściej klienci decydują się na wybór kosmetyków dostępnych jedynie w aptekach. Dermokosmetyki, bo taką noszą nazwę, są preparatami kosmetycznymi, które stworzono w efekcie połączenia wiedzy dermatologicznej, kosmetycznej i chemicznej. Są one wyjątkowymi propozycjami wielu producentów, które powstały w trosce o alergiczną, delikatną, wrażliwą oraz objętą chorobami dermatologicznymi skórę.

 

Dermokosmetyki – czym są i dlaczego warto po nie sięgnąć?

Regulacje prawne dotyczące preparatów kosmetycznych, nie zawierają wyjaśnienia zarówno dla kosmetyku ekologicznego „bio”, jak i naturalnego. Co więcej, także słowo dermokosmetyk nie zostało do końca sprecyzowane. Wszystkie wymogi stawiane kosmetykom w Unii Europejskiej umieszczone są w dyrektywie 76/768/WE. Wszystkie produkty dermokosmetyczne cechują się określonymi właściwościami, produkowane są w sterylnych i kontrolowanych warunkach z podwyższonymi standardami, dotyczącymi jakości. Każdy produkt powstaje pod kątem określonej dolegliwości skórnej czy wieku, jak i jest testowany dermatologicznie. Ich receptury są skutkiem współpracy dermatologów, kosmetologów oraz innych specjalistów z pokrewnych branż medycznych, farmaceutycznych. Co więcej, kosmetyki dermatologiczne prawie nie zawierają konserwantów, a substancje te zostały zastąpione m.in. antyoksydantami, składnikami pochodzenia roślinnego oraz lipidami. Doskonałym przykładem dermokosmetyku cieszącego się dość dużą popularnością wśród klientów jest cetaphil pro oil control.

Jaka jest różnica między dermokosmetykiem a kosmetykiem?

Produkty kosmetyczne dostępne w aptece są przeznaczone dla osób zmagających się z pewnymi dolegliwościami skórnymi. Głównym zadaniem kosmetyków dermatologicznych jest wsparcie pielęgnacji skóry z zaistniałymi problemami dermatologicznymi. Tak więc produkcja dermokosmetyków podobna jest do produkcji leków. Już podczas tworzenia receptury, wszystkie wykorzystane składniki są konsultowane i tworzone we współpracy z kosmetologami i lekarzami dermatologami, a ich ilość z określonymi ośrodkami chemicznymi. Proces produkcji jest podobny do produkcji leków, ponieważ produkty te powstają w zbliżony sposób, co leki farmaceutyczne, w sterylnym środowisku. Uwzględniając przeznaczenie dermokosmetyku, można stwierdzić, iż są to produkty, które muszą cechować się pewnymi właściwościami.

  • Dermokosmetyki powinny być testowane – poddane specjalistycznym badaniom dermatologicznym na skórze skłonnej do alergii i wrażliwej.
  • Kosmetyki dermatologiczne nie powinny zawierać m.in. barwiących konserwantów, syntetycznych środków konserwujących, substancji modyfikowanych genetycznie.
  • Dermokosmetyki powinny być hipoalergiczne, a więc o zmniejszonym ryzyku wywołania reakcji alergicznej. Są one przeznaczone dla osób o skórze chorej, wrażliwej, skłonnej do alergii, w związku z czym powinny być pozbawione wszystkich potencjalnie alergennych substancji.
  • Wykorzystanie wysokiej zawartości konkretnych substancji bioaktywnych powinno być zasadne i gwarantować pewne działanie, które jest oparte o przeprowadzone badania laboratoryjne i dermatologiczne.

SARS-CoV-2 – raport od 10.04 do 16.04.2021 dla p…

18-04-2021 | Wyświetleń:585

Od 10.04 do 16.04.2021, liczba zakażeń SARS-CoV-2 w powiecie obornickim niestety wzrosła.

Farmaceuci zyskali nowe uprawnienia (film)

18-04-2021 | Wyświetleń:201

16 kwietnia weszło w życie większość zapisów nowej ustawy o zawodzie farmaceuty, która rozs...

Powstanie superkombinezon przyszłości

15-04-2021 | Wyświetleń:253

To może być rewolucja w branży medycznej i militarnej. Firma FLIR Systems ogłosiła właśnie, że wygrał...

Kto powinien skorzystać z diety pudełkowej?

12-04-2021 | Wyświetleń:114

Najlepszy catering dietetyczny, to nie dość nowe, natomiast teraz niezwykle znane wyjście dla osób, jakie s...

Raport szczepień na Covid-19 - 11.04.2021

11-04-2021 | Wyświetleń:245

W tygodniu od 05.0 do 11.04.2021 w powiecie obornickim  wykonano 1 939 szczepień, czyli o 1 241 mniej niż w ...

SARS-CoV-2 – raport od 03 do 09.04.2021 dla powi…

10-04-2021 | Wyświetleń:550

Podsumowujemy minione 7 dni. Od 03 do 09.04.2021, w tygodniu z  Świętami Wielkiejnocy w Powiecie Obornickim stwie...

Pozostałe - zdrowie ...