fbpx

Dermokosmetyki – dlaczego są lepsze od zwykłych kosmetyków?

Coraz częściej klienci decydują się na wybór kosmetyków dostępnych jedynie w aptekach. Dermokosmetyki, bo taką noszą nazwę, są preparatami kosmetycznymi, które stworzono w efekcie połączenia wiedzy dermatologicznej, kosmetycznej i chemicznej. Są one wyjątkowymi propozycjami wielu producentów, które powstały w trosce o alergiczną, delikatną, wrażliwą oraz objętą chorobami dermatologicznymi skórę.

 

Dermokosmetyki – czym są i dlaczego warto po nie sięgnąć?

Regulacje prawne dotyczące preparatów kosmetycznych, nie zawierają wyjaśnienia zarówno dla kosmetyku ekologicznego „bio”, jak i naturalnego. Co więcej, także słowo dermokosmetyk nie zostało do końca sprecyzowane. Wszystkie wymogi stawiane kosmetykom w Unii Europejskiej umieszczone są w dyrektywie 76/768/WE. Wszystkie produkty dermokosmetyczne cechują się określonymi właściwościami, produkowane są w sterylnych i kontrolowanych warunkach z podwyższonymi standardami, dotyczącymi jakości. Każdy produkt powstaje pod kątem określonej dolegliwości skórnej czy wieku, jak i jest testowany dermatologicznie. Ich receptury są skutkiem współpracy dermatologów, kosmetologów oraz innych specjalistów z pokrewnych branż medycznych, farmaceutycznych. Co więcej, kosmetyki dermatologiczne prawie nie zawierają konserwantów, a substancje te zostały zastąpione m.in. antyoksydantami, składnikami pochodzenia roślinnego oraz lipidami. Doskonałym przykładem dermokosmetyku cieszącego się dość dużą popularnością wśród klientów jest cetaphil pro oil control.

Jaka jest różnica między dermokosmetykiem a kosmetykiem?

Produkty kosmetyczne dostępne w aptece są przeznaczone dla osób zmagających się z pewnymi dolegliwościami skórnymi. Głównym zadaniem kosmetyków dermatologicznych jest wsparcie pielęgnacji skóry z zaistniałymi problemami dermatologicznymi. Tak więc produkcja dermokosmetyków podobna jest do produkcji leków. Już podczas tworzenia receptury, wszystkie wykorzystane składniki są konsultowane i tworzone we współpracy z kosmetologami i lekarzami dermatologami, a ich ilość z określonymi ośrodkami chemicznymi. Proces produkcji jest podobny do produkcji leków, ponieważ produkty te powstają w zbliżony sposób, co leki farmaceutyczne, w sterylnym środowisku. Uwzględniając przeznaczenie dermokosmetyku, można stwierdzić, iż są to produkty, które muszą cechować się pewnymi właściwościami.

  • Dermokosmetyki powinny być testowane – poddane specjalistycznym badaniom dermatologicznym na skórze skłonnej do alergii i wrażliwej.
  • Kosmetyki dermatologiczne nie powinny zawierać m.in. barwiących konserwantów, syntetycznych środków konserwujących, substancji modyfikowanych genetycznie.
  • Dermokosmetyki powinny być hipoalergiczne, a więc o zmniejszonym ryzyku wywołania reakcji alergicznej. Są one przeznaczone dla osób o skórze chorej, wrażliwej, skłonnej do alergii, w związku z czym powinny być pozbawione wszystkich potencjalnie alergennych substancji.
  • Wykorzystanie wysokiej zawartości konkretnych substancji bioaktywnych powinno być zasadne i gwarantować pewne działanie, które jest oparte o przeprowadzone badania laboratoryjne i dermatologiczne.

Catering dietetyczny to szansa na wymarzoną sylwe…

30-11-2020 | Wyświetleń:25

W dzisiejszych czasach coraz modniejsze staje się dbanie o własne ciało. Każdego roku w Polsce powstają nowe klub...

Najświeższe dane Ministerstwa Zdrowia o zakażen…

30-11-2020 | Wyświetleń:393

Wg danych Ministerstwa Zdrowia w ostatniej dobie zanotowano w Polsce 5733 nowe zakażenia Covid-19. ...

1574 zakażeń w Wielkopolsce.

29-11-2020 | Wyświetleń:334

W Polsce zaewidencjonowano 29.11.2020,  11 483 nowych zakażeń koronawirisem. Niestety najwięcej zakażeń...

Szczepionki na koronawirusa trafią do Polski na p…

29-11-2020 | Wyświetleń:212

Walka z pandemią koronawirusa wkracza w decydującą fazę. Pierwsze szczepionki pomyślnie przeszły fazy te...

Koronawirus w powiecie: 1 osoba zmarła, 55 nowych…

26-11-2020 | Wyświetleń:628

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o nowych 16687 przypadkach zakażeń koronawirusem. 

Soczewki Alcon – topowe marki soczewek kontaktow…

25-11-2020 | Wyświetleń:75

Ruszyły atrakcyjne promocje na soczewki Alcon. To topowa marka szkieł kontaktowych oferująca wysokiej jakości produk...

Pozostałe - zdrowie ...