fbpx

Jakie mydło do rąk stosować?

Dla niektórych osób dłonie stanowią bardzo ważny aspekt naszego wyglądu. Wielu uważa także, że zadbane dłonie dobrze świadczą o człowieku. Często zajęcia, które wykonujemy na co dzień znacznie utrudniają nam codzienną ich pielęgnację. Jak dbać o dłonie i jakich kosmetyków w tym celu używać?

 Jak myć dłonie?

Każdy z nas uczony jest od dziecka, że ręce należy myć często. Oczywiste jest dla nas, że powinniśmy myć je po skorzystaniu z toalety, a także zawsze przed przystąpieniem do jedzenia posiłku. Okazuje się jednak, że często zapominamy o tym nawyku i znamy go tylko w teorii. Tymczasem badania wykazują, że największa ilość zatruć pokarmowych powodowana jest właśnie przez drobnoustroje przenoszone na naszych rękach. Najwięcej bowiem znajduje się ich na takich przedmiotach jak klamki, klawiatura czy myszka komputerowa. Zaskakujące jest to, że na rzeczach tych zwykle występuje więcej bakterii niż na przykład na desce klozetowej. Warto więc pamiętać, aby przedmioty te również regularnie czyścić. Niektórzy z nas tymczasem nigdy nawet o tym nie pomyśleli. Kolejną ważną kwestią jest czas mycia rąk. Według badań powinniśmy myć dłonie przez przynajmniej 30 sekund pod ciepłą, bieżącą wodą. Ważne żeby woda nie była zbyt gorąca, ponieważ wówczas istnieje szansa, że podrażnimy skórę na naszych dłoniach. Kiedy korzystamy z łazienek w miejscach publicznych, warto do osuszania rąk używać ręczników papierowych. Unikać powinniśmy natomiast suszarek do rąk, które powodują przedostanie się na nasze wilgotne dłonie dużej ilości drobnoustrojów.

Mydło w kostce, w płynie czy w pianie?

Higiena rąk sprowadza się przede wszystkim do tego, jakiego mydła używamy. Podstawowym dylematem jest to, czy wybrać mydło w kostce, czy może w pianie lub w płynie? Dużo lepszym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na mydło w pianie lub w płynie. Mydło w kostce bowiem gromadzi na sobie wiele drobnoustrojów, jako że cały czas pozostaje w naszej łazience wilgotne. Mydła w dozownikach są natomiast pod tym względem bezpieczniejsze, a także łatwiejsze w użyciu. Mydło w pianie natomiast coraz częściej używane jest w obiektach użyteczności publicznej ze względu na swoją wydajność, a także to, że nie pozostawia na umywalkach śladów trudnych do usunięcia. Najlepszym wyborem jest mydło antybakteryjne, które usunie z naszych rąk wszelkie drobnoustroje. Obecnie w sklepach znaleźć możemy bardzo wiele dobrej jakości mydeł antybakteryjnych. Najbardziej polecane to na przykład mydło Carex, Yope czy Green Pharmacy.

 

Komunikat obornickiego szpitala w sprawie szczepie…

18-01-2021 | Wyświetleń:949

Obornicki szpital wstrzymał do odwołania zaplanowane wcześniej szczepienia w dniach 18-21.01.2021 roku...

Uczulenie na twarzy – jak złagodzić objawy?

16-01-2021 | Wyświetleń:85

Uczulenie na twarzy może dotyczyć osób w każdym wieku. Przyczyny jego wystąpienia mogą być bardzo zró...

Zaawansowanie szczepień – stan 16.01.2021

16-01-2021 | Wyświetleń:594

W Polsce do teraz zaszczepiono 436 963 osób, pojawiają się już osoby zaszczepione drugą dawką szczepion...

Urząd Miejski w Obornikach zapewni transport na s…

16-01-2021 | Wyświetleń:306

W piątek 15 stycznia ruszyły zapisy na szczepienia przeciw COVID 19 dla osób w wieku 80 lat i starszych. O...

Jurek Owsiak: 29. Finał WOŚP gotowy pod względe…

15-01-2021 | Wyświetleń:155

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gotowa do 29. finału, nietypowego ze względu na pandemię i obowiązując...

Od piątku 15 stycznia rozpoczynają się szczepie…

14-01-2021 | Wyświetleń:388

  Od 15 stycznia rusza rejestracja na szczepienia przeciw COVID-19 dla seniorów, którzy skończyli 8...

Pozostałe - zdrowie ...