Skip to main content

Odchudzanie – 5 zdrowych tricków

| MP | Zdrowie

Odchudzanie nie jest prostym procesem i coraz więcej osób zdaje sobie z tego sprawę. Niestety zdrowe diety nie zawsze dają efekty, a na schudnięcie przy ich stosowaniu często trzeba długo czekać. Wiele osób decyduje się więc na zastosowanie głodówek i niezdrowych diet, które co prawda dają natychmiastowe efekty, ale zazwyczaj kończą się one efektem jo-jo, a poza tym mają niekorzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Może więc warto przekonać się o tym, jakie są proste sposoby, na skuteczne odchudzanie? Znaleźliśmy dla was kilka skutecznych tricków, które naprawdę mogą wam pomóc pozbyć się zbędnych kilogramów i zadbać o sylwetkę - piszą eksperci od utrzymania wagi z https://greenbarleyplus.pl/.

  1. Przed jedzeniem wypij szklankę wody

To sposób, który pomaga ograniczyć apetyt i ilość spożywanych kalorii w ciągu dnia. Wiele osób trzyma się zasady niepicia napojów w czasie i przed obiadem. Jednak woda może zapełnić żołądek, a dzięki temu szybko poczujemy się najedzeni. Wystarczy, więc przed każdym posiłkiem wypić szklankę wody mineralnej lub wody z sokiem z cytryny. Taki napój poprawi trawienie. Lepiej jednak nie sięgać po napoje słodzone typu gazowane wody i napoje, soki sklepowe owocowe i warzywne. Mają one za dużo kalorii co może przyczynić się do spowolnienia metabolizmu i odkładania się większej ilości tkanki tłuszczowej.

  1. Do każdego posiłku włącz naturalny spalacz tłuszczu

Na temat spalaczy tłuszczu ostatnio jest bardzo głośno. Są to preparaty, które mają wspomagać odchudzanie. Trzeba jednak pamiętać, że nie konieczne jest sięganie po suplementy diety, ponieważ spalacze tłuszczu występują również w naturze i jest ich naprawdę sporo. Ich zadaniem jest pobudzenie organizmu do spalania większej ilości tkanki tłuszczowej, co więc oznacza, że prowadzą one do zmniejszenia się masy ciała. Włączenie naturalnych spalaczy tłuszczu do codziennej diety może więc dawać zaskakujące pozytywne efekty. Do listy naturalnych spalaczy należy:
• Kofeina,
• Imbir,
• Zielona herbata,
• Zielona kawa,
• Cytrusy,
• Cynamon,
• Kurkuma,
• Czerwona ostra papryka,
• Jabłka.

Do każdego dania w ciągu dnia można więc z powodzeniem dodawać jeden lub dwa spalacze tłuszczu. Przykładowo do pierwszego posiłku na diecie odchudzającej można dodać pokrojone jabłko i cynamon. Te dodatki idealnie nadają się do owsianki. Przed obiadem i w jego trakcie możemy wypić szklankę zielonej herbaty, a do posiłku dodać czerwoną ostrą paprykę. Kolacja powinna być nieco łagodniejsza, więc możemy pozwolić sobie na spożycie porcji owoców cytrusowych, a do tego zjedzenie niskotłuszczowych naleśników, czy też dowolnego posiłku. Jeżeli do każdego dania w ciągu doby dodamy jeden spalacz tłuszczu, to organizm na bieżąco będzie spalał spożywane kalorie, a dodatkowo pobudzi organizm do utleniania tłuszczu, który gromadzi się w naszym ciele.

  1. Znajdź czas na więcej ruchu

Nie ma nic lepszego niż sport na odchudzanie. To zdanie wielu specjalistów i naukowców. Nie można zaprzeczyć temu, że ruch pobudza organizm do procesów, które wspierają i przyśpieszają odchudzanie. Osoby, które są na diecie i chcą w szybkim czasie stracić kilka zbędnych kilogramów powinny w codzienny harmonogram włączyć około pół godziny przeznaczonych na trening odchudzający. Warto jednak pamiętać, że nie wszystkie ćwiczenia i nie każda dyscyplina sportu pozwoli nam na sprawne odchudzanie. Jeżeli naszym celem jest wyszczuplenie sylwetki, to najlepiej zrobimy, jeśli codziennie będziemy biegać. A jeszcze lepsze wyniki osiągniemy, jeżeli połączymy bieganie z treningiem interwałowym.

  1. Zrezygnuj z jedzenia węglowodanów

Oczywiście nie można całkowicie wykluczyć węglowodanów ze swojej codziennej diety. Ten składnik jest szczególnie ważny dla organizmu człowieka i daje mu niezbędną do prawidłowego funkcjonowania energię. Węglowodany w organizmie zamieniają się w glikogen, który pobudza do pracy mózg, a także układ mięśniowy. Jeśli więc całkowicie wykluczymy węglowodany z diety, to dojść może do spowolnienia pracy tych układów i zmniejszenia się naszej wydajności. Trzeba jednak wiedzieć, że według badań to właśnie węglowodany przyczyniają się do zwiększenia się masy tłuszczowej. Im więcej ich jemy, tym więcej tkanki tłuszczowej powstaje, ponieważ organizm nie jest w stanie wykorzystać nadwyżki spożywanych kalorii, więc zamienia je w zapas tkanki tłuszczowej. Lepiej więc ograniczyć ilość spożywanych węglowodanów do minimum.

  1. Zadbaj o regularny tryb życia

To w jaki sposób funkcjonujemy ma ogromny wpływ na pracę całego organizmu. Jeśli dojdzie do zaburzeń w pracy procesów biochemicznych, to główną przyczyną tego może być nieprawidłowy sposób odżywiania się, za mała ilość snu, czy niewystarczające dotlenienie. Przy odchudzaniu takie drobnostki, jak właśnie godziny posiłków, czy ilość snu mają znaczenie. Jeżeli więc chcemy zmniejszyć masę tłuszczową ciała to niezbędne jest prowadzenie regularnego tryby życia. Oznacza to mniej więcej tyle, że każdego dnia posiłki mają odbywać się o podobnych porach dnia, a do spania mamy kłaść się o tych samych godzinach.

Bezpłatne mammografia w Obornikach

Bezpłatną mammografię mogą wykonać kobiety pomiędzy 45 a 74 rokiem życia raz na 2 lata a w przypadku obciążeń genetycznych raz na 1 rok.

Zmniejsz ryzyko cukrzycy - przewodnik po diecie niskoglikemicznej

Coraz więcej osób zwraca uwagę na swoje zdrowie i styl życia. Wśród nich, wiele osób skupia się na swojej diecie, zwłaszcza tych, które są narażone na ryzyko cukrzycy. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak możesz zmniejszyć to ryzyko poprzez modyfikację swojego stylu odżywiania? Dieta niskoglik...

Jakie środki przeciwbólowe są dozwolone w ciąży, a jakich należy unikać?

Ciąża jest wyjątkowym czasem w życiu kobiety, kiedy dbałość o zdrowie, zarówno matki, jak i dziecka, jest priorytetem. Jednym z powszechnych problemów, z którymi kobiety mogą się zetknąć w tym okresie, są bóle różnego rodzaju.

Kleszcze groźne już nie tylko w lesie, lecz także na osiedlowym trawniku 

Na kleszczowe zapalenie mózgu (KZM) zachorowało w Polsce w 2023 roku 659 osób, czyli ponad dwukrotnie więcej niż cztery lata wcześniej. Na tę sytuację wpływ mają m.in. zmiany klimatyczne, które sprzyjają całorocznej aktywności kleszczy. Co ważne, ponad 90 proc. zakażonych kontakt z tymi pajęczaka...

Czym są elektrolity i kiedy warto je przyjmować?

Elektrolity odpowiadają za elektrochemiczną równowagę w organizmie. Utrzymanie ich prawidłowego poziomu jest kluczowe dla zachowania zdrowia i funkcjonowania wielu procesów życiowych. Niestety, różne okoliczności wpływają na niedobry tych cennych składników. Kiedy należy uzupełnić elektrolity? Cz...

Zostańcie Bohaterami Dla Innych - Oddajcie Krew już 28 marca!

Wasza krew to dar życia dla wielu osób, które walczą z chorobami, a Wasza hojność może być kluczem do odzyskania zdrowia.

1 na 6 osób dorosłych w Polsce ma chore nerki. Większość o tym nie wie. Badania profilaktyczne może zlecić każdy lekarz rodzinny

4,7 mln dorosłych w Polsce ma chore nerki czyli aż 1 na 6 osób dorosłych. Tymczasem diagnozę postawiono tylko ok. 400 000 pacjentów, w tym 200 000 jest pod opieką nefrologów.