fbpx

Różaniec do Granic

Różaniec do Granic

Różaniec do Granic to projekt, którego głównym założeniem jest otoczenie całej Polski modlitwą różańcową. W święto Matki Bożej Różańcowej (7 października), na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, Polacy udadzą się na granice kraju, by modlić się o ratunek dla swojej Ojczyzny i całego świata.

Dlaczego różaniec?

Organizatorzy akcji Różaniec do Granic określają swoją akcję jako ratunek dla Polski i Świata, ratunek w ostatecznej walce. „Dzisiaj toczy się na świecie ostateczna walka kościołem i antykościołem, między ewangelią i antywangelią – tak mówił jeszcze Kardynał Wojtyła” . Różaniec do Granic to pokuta, bez której nie ma zwycięstwa, a obroną, tarczą ma być RÓŻANIEC.

„Maryja jest Królową Polski, przez całe pokolenia opiekuje się nami, w krytycznych momentach historii zawsze była przy nas, a my przy Niej. Jako ratunek dla świata, Matka Boża wskazuje na modlitwę różańcową. - Dokładnie 140 lat temu w Polsce w Gietrzwałdzie objawiła się Matka Boża i powiedziała „odmawiajcie codziennie różaniec”, 40 lat później w Fatimie powtórzyła to wezwanie – podkreśla Maciej Bodasiński z Fundacji Solo Dios Basta, która jest głównym organizatorem Różańca Do Granic i dodaje – Dlatego pragniemy odpowiedzieć na zaproszenie Matki Bożej do odmawiania różańca i wziąć udział w duchowym działaniu na rzecz przyszłości naszej, naszych dzieci, naszego kraju i całej Europy. Ostatnie wydarzenia w kraju jeszcze wyraźniej uzmysławiają nam, że potrzebna jest nam pomoc Stwórcy, który jest jedynym, prawdziwym gwarantem miłości, jedności i pokoju. Dlatego chcemy za wstawiennictwem Maryi prosić Go o pomoc.”*

Co zrobili organizatorzy?

To niesamowite przedsięwzięcie. Na granicach naszego kraju utworzono punkty modlitewne. Dokładnie jutro można w tych punktach spotkać się na modlitwie różańcowej. Odbędą się Msze święta i nabożeństwa Maryjne na GRANICY POLSKI.

Czy można się jeszcze zarejestrować?

Rejestracja osób chcących wziąć udział w wydarzeniu jest cały czas możliwa na stronie http://rozaniecdogranic.pl/mapa . Może akurat ktoś jest gdzieś przy granicy, albo spontanicznie wyruszy z rana w podróż.

rozaniec do granic mapa

Program wydarzenia:

10:30 Spotykamy się w kościołach stacyjnych, rozlokowanych wzdłuż całej granicy Polski.

11:00 Msza Święta.

12:00 Specjalnie przygotowane nabożeństwo eucharystyczne – adoracja.

13:00 Ruszamy do stref modlitwy – wolontariusze prowadzą do wyznaczonych miejsc na całej granicy Polski. 14:00 Modlitwa różańcowa. Zaczynamy o tej samej godzinie na całej granicy, odmawiamy wszystkie cztery części różańca.

16:00 Koniec. Jedziemy do domów, a Błogosławieństwo ogarnia cały świat