ŚDM - Peruwiańczycy w Obornikach.

sdm peru

 

Dosłownie w minionych godzinach zakończyły się w Krakowie Światowe Dni Młodzieży, my wspominamy jeszcze wizytę pielgrzymów z Peru w Obornikach.

24 lipca w drodze do Krakowa w Obornikach gościło 150 pielgrzymów z Peru. Z pielgrzymami przyjechał  posługujący w Peru polski misjonarz ks. Mateusz Kasprzak pochodzący z Poznania. Goście zostali przywitani na targowisku miejskim przez burmistrza Piotra Woszczyka oraz ks. proboszcza Józefa Kamzola. Poza ciepłymi słowami staropolskim obyczajem pielgrzymów podjęto chlebem i solą.

Po powitaniu goście przeszli ulicami miasta aby nawiedzić  kościół  Najświętszej Mari Panny Wniebowziętej. Najważniejszym elementem pobytu pielgrzymów było wspólne wielbienie Boga na obornickim Rynku  by następnie przejść do kościoła Miłosierdzia Bożego.

Przytoczmy słowa organizatorów pobytu pielgrzymów w Obornikach: „Pielgrzymi z zagranicy zmierzający do Krakowa najpierw przybywają do poszczególnych miejscowości, aby umacniać się wiarą tych, do których przybywają, a także nieść Bożą radość i zachęcać do owocnego przeżycia Światowych Dni Młodzieży- aby dla nas wszystkich, a szczególnie młodych, te dni były okazją do radosnego dzielenia się wiarą.”

Inicjatorem przyjazdu Peruwiańczyków do Obornik była Wspólnota Neokatechumenatu z Obornik.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież