Obornicki akcent Światowych Dni Młodzieży.

sdm 01

 

Są to co prawda szacunki, ale zdaniem organizatorów realna liczba katolików, chcących spotkać się z papieżem Franciszkiem może sięgnąć 1,5 miliona.

W dniach od 20 do 23 lipca w Obornikach gościło 18 pielgrzymów z Malty i 20 z Bangladeszu. Gościny młodym podróżnikom udzieliły rodziny z trzech obornickich parafii.

W czasie pobytu w naszym mieście pielgrzymi poza spotkaniami modlitewnymi i mszami świętymi gościli w Centrum Rekreacji Oborniki, zwiedzili miasto oraz uczestniczyli w wycieczce na Lednicę i do Gniezna. Na zakończenie pobytu w Obornikach 22 lipca z inicjatywy obornickiej młodzieży w Obornickim Ośrodku Kultury odbył się koncert adresowany do naszych gości. Koncert miał charakter religijny a młodzi muzycy i wokaliści z ogromnym zaangażowaniem przygotowywali go od kilku miesięcy. Na czele grupy stanął Jakub Koza. Poza Jakubem wystąpili: Karolina Steinke, Daniel Dobiegała, Agnieszka Rogalka, Magdalena Olejniczak, Martyna Mańczak, Agata Niedzielska, Marta Ratajczak, Gabriela Borowiak oraz goście ze Złotowa Sara Kisiel i Mikołaj Jarczyński. W programie koncertu znalazł się hymn  Ś.D.M. „Błogosławieni, miłosierni”, „Śpiewajmy mu”, „Ukojenie”  i wiele innych.

Niespodzianką był występ dziewczyny z Bangladeszu w regionalnym układzie tanecznym.

Na wyróżnienie zasługuje bezinteresowne zaangażowanie obornickiej młodzieży we wszelkie działania związane z wizytą pielgrzymów z Malty i Bangladeszu.

Zmierzając do Krakowa dnia 23 lipca w godzinach porannych nasi goście rozpoczęli kolejny etap pielgrzymki a była  nim wizyta w Poznaniu.

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież