fbpx

Cienkie włosy? Sprawdź szybkie i proste metody na zwiększenie ich objętości

wlosy 1

 

Włosy cienkie, posiadając średnio o 25 % mniejszą średnicę niż normalne, wymagają odpowiedniej pielęgnacji i zabiegów. Stosowane regularnie pozwolą jednak uzyskać atrakcyjną objętość. Sprawdź, co posiadaczkom cienkich włosów radzi stylistka fryzur.

 

Włosy cienkie, choć są bardzo wymagające, poddane odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym, wzmacniającym ich grubość i strukturę, mogą stać się piękne i błyszczące. Warto o nie zadbać, szczególnie że nie wiąże się to, ani z czasochłonnymi, ani obciążającymi czynnościami.

- Problem z cienkimi włosami dotyka wiele kobiet. Aby sobie z nim poradzić, najczęściej wykonujemy rekonstrukcję keratynową, której celem jest uzupełnienie ubytków we włosach, ich nawilżenie i uelastycznienie. Poza tym radzimy, jak myć włosy, by ich nie obciążać, a także jakie składniki warto włączyć do codziennej dietymówi Karolina Hundert, stylistka fryzur z poznańskiego Studia Fryzjersko-Kosmetycznego MK Miasto Kobiet.

Jak pielęgnować włosy cienkie?

Jak okazuje się, problem z cienkimi włosami często dotyczy kobiet zmagających się ze zbyt niskim poziomem żelaza w organizmie. Dlatego warto sięgnąć po odpowiednią suplementację, a także włączyć do diety czerwone mięsa, szczególnie wołowinę, oraz warzywa i świeże owoce bogate w łatwo przyswajalne żelazo hemowe.

W czasie pielęgnacji, pamiętajmy o wykorzystaniu odpowiednich kosmetyków. Warto zainwestować w dodający objętości szampon lub keratynowy, który będzie pomagał w uzupełnianiu ubytków. W wyniku ich stosowania włosy będą sypkie i lekkie, wizualnie zyskując na gęstości. - Po umyciu pasma powinny schnąć samoistnie. Jeżeli jednak zależy nam na odpowiednim wystylizowaniu fryzury, warto sięgnąć po suszarkę z dyfuzorem i funkcją jonizacji, dzięki którym nie osłabi się struktury włosa. Grzywkę czy przedziałek warto suszyć w odwrotnym kierunku niż noszony. Tak wyciągnięte włosy odbiją od nasady, dając dodatkowy efekt objętości – dodaje Karolina Hundert.

Profesjonalnym zabiegiem, który wzmocni włosy i poprawi ich wygląd jest wykonywana w salonach fryzjerskich tzw. rekonstrukcja keratynowa. W zależności od rodzaju, to kilkustopniowy proces, w efekcie którego następuje uzupełnienie ubytków naturalnym budulcem włosa, czyli keratyną. Włosy stają się wyraźnie grubsze, odbite od skóry głowy, a jednocześnie wygładzone, bez odstających kosmyków. Taki efekt utrzymuje się nawet przez 4 miesiące od wykonania rekonstrukcji.

Najlepsze fryzury dla posiadaczek cienkich włosów

Posiadaczkom cienkich włosów poleca się fryzury o średniej długości, najlepiej do ramion. Zbyt długie włosy będą ciężkie, przylegając nadto do twarzy, a kolei zbyt krótkie nie pozwolą na stworzenie efektownej objętościowo fryzury.

Świetną stylizacją są fale, których skręt nada włosom gęstości. Taka fryzura sprawdzi się także przy upięciach, które dzięki pofalowanym pasmom stanie się bardziej pełne i efektowne.

Alternatywą może być, szalenie modny w sezonie, tzw. long bob z wydłużonym przodem. To fryzura, dzięki której włosy nie będą wyglądać płasko.

Gdy włosy są cienkie, ale nie rzadkie, można pokusić się o cieniowanie, dzięki któremu fryzura będzie lekka, łatwiej odbijając się od nasady.

Włosy cienkie mogą być tak samo zmorą, jak i atutem. Gwarantujemy jednak, że przy odpowiednim cięciu i pielęgnacji każdej z nas dodadzą uroku. Trzeba tylko wiedzieć, jak z nimi postępować. A w tym zawsze pomoże stylistka fryzur.