Skip to main content


Depilacja laserowa we Wrocławiu

| Artykuł sponsorowany | Uroda

Samodzielne usuwanie owłosienia z różnych części ciała bywa niezwykle problematyczne. Borykamy się z podrażnieniami skóry i szybkim odrastaniem włosków, przez co nie jesteśmy do końca zadowoleni z domowych metod depilacji. Na szczęście ratunkiem jest laserowa depilacja, czyli usługa świadczona przez gabinety medycyny estetycznej. Okazuje się, że z takiego rozwiązanie skorzystają nie tylko kobiety, lecz także mężczyźni. W efekcie na długi czas pozbędziemy się owłosienia z rąk, nóg, okolic bikini, pach i innych miejsc na ciele. Jakie zalety ma depilacja laserowa? Dlaczego jest tak popularnym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej? O czym pamiętać przed wyborem laserowej depilacji?

Depilacja laserowa

Profesjonalna depilacja laserowa Wrocław stawia na nowoczesne technologie, które pozwalają uzyskać pożądane efekty. Jak sama nazwa wskazuje, jest to sposób na trwałe usuwanie owłosienia z użyciem specjalnych urządzeń. Specjaliści sięgają po emisję impulsów świetlnych o wysokiej mocy i szybkim czasie trwania. Mamy tutaj światło o różnej długości fali, które następnie ulega absorbowaniu przez melaninę. Uszkodzeniu ulega trzon włosa wraz z mieszkiem włosowym, co usuwa ryzyko ponownego wzrostu włosków. Jeśli chcemy zachować skuteczność zabiegu, musimy postawić na usuwanie włosów w fazie wzrostu (anagen). 

Gdzie znajdziemy usługi wysokiej jakości? Depilacja laserowa jest wykonywana w gabinecie Femininitygdzie pracują osoby doświadczone i pełne pasji. W tym miejscu każdy klient może czuć się bezpiecznie, komfortowo i przyjemnie. Oczywiście pierwszym krokiem jest konsultacja ze specjalistą, który wskaże przebieg zabiegu i ewentualne przeciwwskazania. 

Efekty depilacji laserowej

Jakie efekty daje depilacja laserowa we Wrocławiu? Zazwyczaj po pierwszym zabiegu zniszczone jest około 50% włosków i mieszków włosowych. Całkowite efekty uzyskamy po kilku seriach depilacji laserowej. Nawet gdy włoski po pewnym czasie odrosną, stają się niezwykle jasne i rzadkie. W takiej sytuacji warto postawić na tak zwany zabieg przypominający.

Pamiętajmy o tym, że po depilacji dochodzi do redukcji stanów zapalnych mieszków włosowych. Zabieg jest pomocny także w razie włosków wrośniętych. Oddziałuje bowiem na cebulki włosowe, prowadząc do ich zniszczenia i osłabienia. Po serii zabiegów zauważymy, że włosy są słabsze i cieńsze, co zmniejsza ryzyko ponownego wrastania. Rezultaty mogą być różnorodne i zależą głównie od kolory włosów, rodzaju skóry, czy też regularności depilacji laserowej. Trzeba mieć na uwadze to, że nasze włosy przechodzą przez wiele faz wzrostu. Najbardziej skuteczne i trwałe usuwanie odbywa się na włosach w fazie wzrostu, gdyż w tym przypadku zawierają one najwięcej melaniny. 

Co warto wiedzieć przez zabiegiem?

Jeśli postawimy na serię zabiegów co kilka tygodni, możemy dotrzeć do nowych włosków przechodzących przez fazę wzrostu. Potem zostają one usunięte, a nowe włosy w innej fazie mogą wejść w fazę wzrostu, przez co trzeba ponownie powtórzyć depilację laserową. Jak duża ilość zabiegów pozwoli uzyskać optymalne efekty? Częstotliwość jest konsultowana w każdym przypadku ze specjalistami. Po konsultacji można ocenić typ skóry, rodzaj włosów, potrzeby pacjenta i dobrać plan terapii. Istotne jest to, aby kontynuować depilację laserową tak długo, dopóki nie osiągniemy zamierzonych celów. Niekiedy konieczne jest więcej niż kilka zabiegów, co wymaga od nas regularności, konsekwencji i cierpliwości. Warto trochę się poświęcić, gdyż depilacja laserowa we Wrocławiu ma wiele zalet!

Na rynku produktów higienicznych, natrafić możemy na wiele produktów, które mają nam pomóc w prawidłowym oczyszczeniu twarzy. Sama czynność oczyszczania twarzy jest niezwykle ważna, ponieważ w ten sposób możliwe jest zahamowanie wysuszania skóry, a także pozytywne wpłynięcie na jej kondycję. Właś...
Broda wymaga pielęgnacji. Dokładne czesanie włosów sprawia, że stają się one mocniejsze, mniej podatne na złamania i co najważniejsze — znacznie lepiej odżywione. Właściwe układanie brody nie jest możliwe bez odpowiednich grzebieni. Sprawdźmy, które z nich będą najlepsze do pielęgnacji zarostu i ...
Każdy mężczyzna wie, jak ważne w codziennej pielęgnacji skóry są kremy do golenia. Zawarte w nich składniki rozmiękczają skórę, otwierają pory i co najważniejsze - oczyszczają skórę. Czy to oznacza, że my - faceci możemy stosować jakiekolwiek preparaty do golenia? Otóż...
Zanim zanurzymy się w oceanie fryzur ślubnych z welonem, warto przypomnieć sobie, skąd w ogóle wziął się ten element stroju. Welon, zasłaniający twarz panny młodej, jest pełen symbolizmu i ma głęboko zakorzenione tradycje w wielu kulturach na całym świecie.
Zaczynasz swoją przygodę z tatuowaniem i nie masz jeszcze odwagi wykonywać tatuaży na skórze innych osób? A może masz już większe doświadczenie, ale chcesz poćwiczyć lub przetestować nowe techniki? W oby przypadkach przyda Ci się sztuczna skóra do tatuażu.
Mgiełki do włosów to wyjątkowe produkty, które coraz częściej znaleźć można na półkach drogerii oraz w sklepach internetowych producentów kosmetyków do włosów. Ich właściwości doceniają zarówno zapalone włosomaniaczki, jak i osoby, które dop...
Regulacja brwi jest wykonywana, aby uzyskać bardziej zdefiniowany i estetyczny wygląd brwi. Może to pomóc w podkreśleniu rysów twarzy i nadaniu jej bardziej harmonijnego i spójnego wyglądu. Regulacja brwi może również pomóc w uzupełnieniu braków w linii b...