Skip to main content

Orszak Trzech Króli w Ryczywole

| MP | Święta

Stowarzyszenie Alebabbki i Czynni Rodzinni wraz z Parafią p.w.św Mikołaja w Ryczywole zapraszają do udziału w orszaku Trzech Króli w Ryczywole.

Uroczystość Objawienia Pańskiego w tym roku obchodzone są pod hasłem „Dzień dziś wesoły”. W Ryczywole świąteczny orszak rozpocznie się o godzinie 14:00 zbiórką przy placu 1 Maja. Przed orszakiem zostaną rozdane korony i śpiewniki.

 orszak trzech ktoli ryczywol

6 stycznia to również rocznica wyzwolenia Ryczywołu. Władze gminy zapraszają do udziału w obchodach rocznicowych:

  • 15:00 - złożenie wiązanek kwiatów przy pomniku upamiętniającym ofiary I Wojny Światowej i poległych Powstańców Wielkopolskich na cmentarzu parafialnym
  • 16:00 - spotkanie autorskie z Henrykiem Wojtysiakiem - autorem książki "Wplątany w... historię" oraz koncert grupy Na Cztery Głosy i lokalnych wokalistów. *)
  • 18:00 - koncert świąteczny online "To jest nasza cicha noc" kanał You Tube Na Cztery Głosy

*) ze względu na sytuację pandemiczną ilość osób będzie ograniczona (zgodnie z obowiązującymi wytycznymi).

6 stycznia

Dzień Flagi

2 maja obchodzimy Dzień Flagi oraz Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

W tym roku catering świąteczny wyjątkowo popularny

Polacy coraz chętniej decydują się na świąteczny catering, bo samodzielne przygotowanie wigilijnych posiłków dla całej rodziny jest niezwykle czasochłonne. Dodatkowo zamówienie gotowych porcji dla konkretnej liczby osób może być także bardziej opłacalne cenowo. ...

Oryginalne dekoracje na Boże Narodzenie

Grudzień jest miesiącem, podczas którego możemy obserwować wyjątkowo przystrojone budynki i pomieszczenia, co podkreśla wyjątkowy charakter tego okresu – czy zaplanowaliście już, jak przystroicie własny dom? Chociaż tradycyjne ozdoby są piękne, chcielibyśmy Was zainspirować do wykorz...

25 lat minęło jak jeden dzień! Jak należycie świętować srebrne gody?

Miłość jest niesamowitym uczuciem, które czyni człowieka o wiele szczęśliwszym i spełnionym. Dlatego tak hucznie świętuje się każdą rocznicę. Jednak na szczególne świętowanie zasługują te zaokrąglone, jak czterdziesta czy właśnie dwudziesta piąta, zwana srebrnymi godami.

Dzisiaj Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Święto Flagi Rzeczypospolitej Polskiej obchodzimy od 2004 roku. Święto to ma służyć popularyzacji wiedzy o dziedzictwie i historii naszego narodu.

Wielkanocny konkurs gastronomiczny

Zachęcamy do udziału w konkursie organizowanym dla podmiotów gastronomicznych.

Idzie nowe!

Jeśli witać Nowy Rok, to najlepiej w zupełnie nowym obiekcie, który od kilku miesięcy kreuje nowy poziom imprez, obsługi, jakości dań i gościnności.