fbpx

Należy Ci się wyższe odszkodowanie? Stań do walki z ubezpieczycielem

 

Dobrze wiemy, że w życiu mogą przytrafić się nam sytuacje, które nas zwyczajnie przerosną. Dlatego robimy co się da, aby się na takie okoliczności możliwe skutecznie zabezpieczyć. Ludzka chciwość jest jednak nieokiełznana. Może spowodować, że produkt, po który w naszej przezorności sięgnęliśmy, by było nam łatwiej, będzie wiązał się z koniecznością stoczenia kolejnej bitwy. Na szczęście nie musimy stawać do niej sami.

 

Nie ubiegasz się o więcej, niż Ci się po prostu należy

Choć wszelkiego rodzaju materiały reklamowe, z którymi zetknęliśmy się zanim podpisaliśmy umowę przekonywały nas inaczej, z punktu widzenia towarzystwa ubezpieczeniowego jesteśmy tylko jednym z rekordów na niekończącej się liście innych klientów. Gdy zajdzie potrzeba skorzystania ze świadczenia, które nam przysługuje, obsługiwani jesteśmy w sposób podporządkowany po prostu maksymalnej wydajności gospodarowania posiadanymi środkami. Wciąż duży poziom przyzwolenia na to, jaki ma miejsce ze strony rynku, który stanowią przecież klienci zazwyczaj nieobeznani ze sprawami prawnymi i nie zawsze skorzy do walki, niesie ze sobą oczywiste skutki. Wspomniany priorytet wydajności zaczyna od wszystkich pozostałych dzielić dystans wręcz absurdalny. Odszkodowania zaniżane na podstawie różnego rodzaju chwytów są więc w naszym kraju pewnego rodzaju normą.

Można jednak temu zaradzić. Jak zauważa specjalista z wrocławskiej kancelarii AIF, do kluczowych spraw należy prawidłowe zgromadzenie całej potrzebnej nam w danej sprawie dokumentacji, z czym osoby nie zajmujące się podobnymi rzeczami na co dzień miewają trudności.

Inna ważna kwestia, to sprawność, z jaką przystąpimy do działania. To często jest jednak duży problem dla osób borykających się ze skutkami dotkliwych urazów, czy będącą efektem zdarzenia traumą. Dlatego w każdym takim przypadku zawsze warto szukać wsparcia. Tym bardziej, że nie musi ono wiązać się z ponoszeniem jakichkolwiek kosztów, zanim je uzyskamy.

Oszczędź sobie nerwów i poświęconego czasu – przyjdź po pomoc

Pracownicy towarzystw ubezpieczeniowych nierzadko dobrze zdają sobie sprawę w jaki sposób postępują z poszkodowanymi. W rezultacie zdarza się, że gdy tylko sięgniemy po pomoc wyspecjalizowanej kancelarii, sytuacja zmieni się diametralnie już po pierwszych krokach z jej strony, oszczędzając nam oczekiwania na zakończenie długotrwałych procedur. Wystarczy, gdy ubezpieczyciel zauważy, że będzie miał do czynienia z fachowcami, którzy wiedzą jak z nim postępować i nie dadzą się wymanewrować. Walkę z nimi uzna po prostu za nieopłacalną.

Jednak nawet z bardziej nieustępliwą firmą także można sobie poradzić. Ilość szczegółów i okoliczności, o jakich musielibyśmy pomyśleć może powodować, że nie zdołamy tego nawet spamiętać. Specjalista jednak bez trudu oceni nasz przypadek i podejmie stosowne działania, nam pozostawiając jedynie oczekiwanie na efekty jego pracy.