Jak zostać opiekunką osób starszych? Poradnik krok po kroku

Jak zostać opiekunką osób starszych?

Podstawą podczas ubiegania się o stanowisko opiekunki – tak jak w każdej innej profesji – jest napisanie życiorysu. To ważny etap rekrutacji, ponieważ na jego podstawie dokonywana jest wstępna selekcja osób ubiegających się o tę posadę. Tym, co bezsprzecznie  zainteresuje pracownika agencji pracy jest doświadczenie zawodowe, stopień znajomości języka obcego oraz dodatkowe umiejętności. Istotne jest również wykształcenie – dyplom pielęgniarki, ratownika medycznego lub fizjoterapeuty może w znacznym stopniu podnieść atrakcyjność kandydatki, zwiększyć jej szanse na zatrudnienie oraz stać się punktem wyjścia do rozpoczęcia negocjacji finansowych. Podczas sporządzania życiorysu warto szczególnie pochylić się nad kwestią uprawnień i certyfikatów oraz zdolności dodatkowych. W zawodzie opiekunki szczególnie  cenione jest posiadanie prawa jazdy, ukończenie kursu pierwszej pomocy oraz umiejętność organizacji pracy, prowadzenia domu, komunikatywność, cierpliwość i empatia. W dalszej kolejności zwróć uwagę na zdjęcie, jakie umieścisz w CV. Pamiętaj, że swoją aparycją i usposobieniem musisz przekonać nie tylko rekrutera, ale także rodzinę seniora, która przyjmie Cię pod swój dach.

Rozmowa kwalifikacyjna strategicznym punktem rekrutacji

Spotkanie twarzą w twarz z headhunterem jest stresujące nawet dla osób posiadających bogate doświadczenie zawodowe i ponadprzeciętne umiejętności. Najlepszym sposobem na opanowanie napięcia i zadowalającą autoprezentację jest odpowiednie przygotowanie się. Rozpocznij od spisania potencjalnych pytań, które mogą paść w trakcie rozmowy i przemyślenia odpowiedzi na nie. Skup się na doświadczeniu – nie tylko pod kątem kariery, ale także uwzględniając kwestie życiowe, takie jak opieka nad osobą starszą lub chorobą wśród znajomych i rodziny. Istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że na tym etapie pracodawca zechce sprawdzić Twoje umiejętności reagowania w trudnych sytuacjach i wybranych stanach chorobowych. W związku z tym warto zapoznać się ze specyfiką typowych chorób wieku starczego i słownictwem, które umożliwi przepływ informacji podczas wizyty u lekarza czy złego samopoczucia podopiecznego. Chęć rozwijania się i umiejętność szybkiego uczenia jest niekiedy znacznie ważniejsza niż obszerny życiorys, dlatego miej odwagę mówić o własnych brakach i chęci kształcenia się. Wiele agencji pracy za granicą oferuje opiekunkom kursy językowe i doszkalające, dlatego nie obawiaj się swoich słabszych punktów – wręcz przeciwnie – spróbuj przeinaczyć je w atuty!  

CV, które przyciągnie uwagę pracodawcy oraz udana rozmowa kwalifikacyjna to najważniejsze ogniwa, jakie czekają Cię podczas starania się o posadę opiekunki. W dalszej kolejności skup się na sobie – porównuj oferty pracy, negocjuj oraz przygotuj się merytorycznie do nowego wyzwania. Potraktuj to doświadczenie jako początek nowego etapu, który z pewnością zaprocentuje w przyszłości.

Dowiedz się więcej na temat pracy opiekunki i procesu rekrutacji wchodząc na http://www.friggawork.pl/.

Komentarze  

#1 Marinek 2018-10-03 14:27
Moja sąsiadka bardzo poleca taką formę pracy. Jej dorosłe dzieci już się wyprowadziły, mąż umarł i ona zamiast siedzieć w domu, woli jeszcze coś zarobić. Tylko jedno jest pewne, nie jest to praca lekka, łatwa i przyjemna, lecz ciężka harówa. Ale co kto lubi...
Cytować

Dodaj komentarz

Zasady są częścią składową polityki prywatności: https://www.eoborniki.pl/home/polityka-prywatnoci.html. Treści użytkownika serwisu eoborniki zwanego Autorem komentarza - zamieszczane, prezentowane, przechowywane i udostępniane są w serwisie eoborniki.pl w imieniu własnym Autora komentarza, na jego rzecz i na jego odpowiedzialność. Autor komentarza zamieszcza treści dobrowolnie i nie domaga się za to zapłaty.
Dane gromadzone w serwisie to: adres IP, adres email, nazwa autora komentarza. Usuniecie komentarza oraz wszystkich danych możliwe jest po przesłaniu maila z adresu wprowadzonego w trakcie przesłania wpisu na adres kontakt@eoborniki.pl.
Eoborniki.pl nie ponosi odpowiedzialności za zawartość treści zamieszczonych, publikowanych, przechowywanych i udostępnianych przez Autora komentarza na stronach serwisu. Eoborniki.pl zastrzega sobie prawo do usunięcia, zmiany wpisów uznanych za obraźliwe, niezgodne z prawem lub inne według uznania.
Przesłanie komentarza jest jednoznaczne z potwierdzeniem przeczytania i akceptacją niniejszych zasad.
W wypadku zauważenia naruszenia Zasad oraz innych uwag prosimy o zgłoszenie na adres kontakt@eoborniki.pl.


Kod antyspamowy
Odśwież