fbpx

Piękny pierścionek to nie wszystko, czyli jak zorganizować idealne zaręczyny

Decyzja o ślubie to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdej pary. Nic zatem dziwnego, że wiele z nich celebruje je w sposób wyjątkowy: nie tylko kupują pierścionek zaręczynowy, ale wybierają specjalne miejsce i czas na oświadczyny. Piękna otoczka tego momentu sprawia, że staje się on niezapomniany, a małżonkowie chętnie wracają do niego myślami nawet po kilkudziesięciu latach. Sądzisz, że spotkałeś tę jedyną i coraz częściej zastanawiasz się nad oświadczynami? Nie pomożemy Ci w podjęciu decyzji, ale za to ułatwimy przygotowanie zaręczyn. Powodzenia!

Bądź wierny symbolice zaręczyn. Podaruj ukochanej piękny pierścionek!

Zwyczaj wręczania pierścienia z okazji oświadczyn znany jest już od czasów starożytnych, a na dobre zadomowił się w Europie w średniowieczu. Pierścionek zaręczynowy to widoczny znak dla mężczyzn, że kobieta jest już związana przyrzeczeniem ze swoim przyszłym małżonkiem. Dodatkowo biżuteria ta symbolizuje trwałość związku, wierność zakochanych, a także ciągłość relacji – ze względu na swój okrągły, „niekończący się” kształt. Jeśli chodzi o kamienie szlachetne, mężczyźni od lat wybierają dla swoich ukochanych klasyczne, przezroczyste minerały. Pierścionek zaręczynowy z diamentem, bo to o nim mowa, jest ponadczasową ozdobą, która ponadto pasuje do każdej stylizacji. Decydując się na taką biżuterię, przyszły małżonek ma pewność, że spodoba się ona jego wybrance. Sprawę ułatwia też fakt,że pierścionki zaręczynowe dostępne chociażby w E-Azur są utrzymane w różnej stylistyce. Wystarczy przyjrzeć się, jaką biżuterię nosi obecnie ukochana i dokupić podobny model pierścionka.

Pierścionek już zakupiony? Teraz pora na wybranie miejsca i czasu zaręczyn

Chwila oświadczyn to moment, który każda kobieta pamięta do końca życia. Warto zatem zadbać, by był on jedyny w swoim rodzaju. Najistotniejsze jest to, co powiesz przy wręczaniu pierścionka zaręczynowego: możesz podsumować Waszą dotychczasową historię, powiedzieć jej, co w niej kochasz i dlaczego chcesz dalej iść z nią przez życie. Z pewnością dłuższa wypowiedź zachwyci kobietę, ale jeżeli wzruszenie tamuje Ci głos, po prostu otwórz pudełeczko z pierścionkiem, który dokładnie uzupełni to, co chcesz powiedzieć. A jakie miejsce i okoliczności wybrać? Wszystko zależy od osobowości kobiety. Ty wiesz najlepiej, czy Twoja ukochana bardziej doceni kreatywne i szalone pomysły, czy kameralną atmosferę. Pomysłów jest mnóstwo: romantyczna kolacja, spacer w Wasze ulubione miejsce, wieczór w teatrze, dzień w wesołym miasteczku, wyjazd nad morze, wspinaczka na górski szczyt... Zdaj się na swoją intuicję i inwencję twórczą, a przekonasz się, że dokonałeś dobrego wyboru.