fbpx

Leżaczek bujaczek - z nim będzie na pewno łatwiej.

Leżaczek z funkcją bujania to dziś już niemal niezastąpiony element wyprawki dla naszego maluszka. Idealnie nadaje się na prezent dla rodziców, którzy jeszcze się w niego nie wyposażyli.

Tak, bujaczek został stworzony nie tylko z myślą o potrzebach najmłodszego członka rodziny, ale także, aby ułatwić życie młodym rodzicom. Bliskość ciała rodziców jest oczywiście bardzo potrzebna maleństwu i niezwykle istotna dla jego rozwoju. Bywają jednak takie momenty, kiedy po prostu jesteśmy już przemęczeni nieustannym lulaniem swojej pociechy i myślimy jedynie o tym, by chwilę odetchnąć. W takich właśnie momentach, niczym superbohater, z pomocą przychodzi komfortowy, bujający leżaczek. Dziecko od najwcześniejszych miesięcy uczy się dzięki niemu tego, że nie tylko ramiona mamy i taty mogą być ukojeniem. Maleństwo poznając świat z siedziska leżaczka, powoli doświadcza swoich pierwszych chwil samodzielności.

Rola bujanego leżaczka

Leżaczek bujaczek to miejsce wypoczynku i zabawy dziecka. To tutaj maleństwo będzie wygodnie i bezpiecznie leżało po jedzeniu i obserwowało świat. Komfortowa pozycja dziecka zachęca do zabawy i poznawania świata. W tym czasie zmęczona mama może chwilę odetchnąć albo w spokoju ugotować obiad. Maluszka bawiącego się w bujaczku co prawda nie można na dłużej spuszczać z oka, ale przynajmniej nasze ramiona mają chwilę ulgi. Delikatne kołysanie leżaczka działa na dziecko niezwykle relaksująco i odprężająco. Bywa, że dzieci uwielbiają w ten sposób usypiać i wówczas można je już spokojnie przenieść do łóżeczka. Leżaczek bujaczek w roli usypiacza sprawdza się zwłaszcza w późnych godzinach kiedy zmęczeni rodzice mają problem z ululaniem maleństwa. Leżaczki nie są przystosowane do spania i dbając o zdrowy kręgosłup naszego maleństwa, trzeba pamiętać, by spało ono w miejscu do tego przeznaczonym. Leżaczek bardzo pomocny może się okazać także przy karmieniu. Z oczywistych względów funkcja bujania powinna być w tym czasie wyłączona. Delikatne bujanie najbezpieczniej jest uruchomić dopiero po około pół godzinie po spożyciu posiłku. 

Leżaczek bujaczek - rośnie wraz z dzieckiem

Analizując szeroką ofertę rynkową warto zwrócić uwagę na multifunkcyjny fisher price leżaczek bujaczek, który przeznaczony jest nawet dla dzieci przedszkolnych o wadze do 18 kg. Istnieją różne wersje tego bujaczka, ale ich wspólną cechą jest to, że są one wieloletnią inwestycją i dowolnie skonfigurowane posłużą zarówno noworodkowi, jak i trzylatkowi. Początkowo, fisher price leżaczek bujaczek może być huśtawką dla noworodka z nisko osadzoną ramą. Dla kilkumiesięcznego dziecka produkt przekształca się w bujaczek z odczepianym pałąkiem na zabawki. Dzięki rozkładanej podpórce, jeśli istnieje taka potrzeba, bujaczek można łatwo zamienić na stabilny, wygodny, przestronny i bezpieczny fotelik z pasami bezpieczeństwa. Tego typu praktyczne, składane i przenośne siedzisko lub bujak służy dziecku aż do wieku przedszkolnego. Huśtawka nie zwalnia wraz ze wzrostem wagi dziecka, ponieważ wykrywa jego wagę. 

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając leżaczek bujaczek? 

Dobrze, żeby bujaczek charakteryzował się szczególną, wyrazistą i atrakcyjną dla dziecka kolorystyką przyciągającą wzrok. Jest to niezwykle istotny atut, ponieważ dzięki temu dzieci kojarzą leżaczek z zabawą i relaksem.  Leżaczki ponadto powinny być wyposażone w pałąk z zabawkami, który z łatwością można zdjąć i ułatwić w ten sposób niezbędny dostęp do maluszka. Pluszowe, miękkie zabawki umieszczone na pałąku przyciągają uwagę i zachęcają do sięgania i chwytania, przez co wzmacnia się sprawność ruchowa dziecka. Zabawki są też chętnie przez maleństwo trącane i kształtowana jest wówczas niezmiernie istotna dla rozwoju dziecka koordynacja oko-ręka. Fotelik powinien być także wyposażony w możliwość regulowania siły bujania. Wszystkie te powyższe cechy spełnia niezwykle praktyczny fisher price leżaczek bujaczek. Dodatkowo jest on również wyposażony w pożądane przez rodziców i atrakcyjne dla dziecka wibracje, melodyjki oraz odgłosy zwierząt z optymalizacją głośności. Atrakcyjne melodyjki wspomagają zmysł słuchu dziecka oraz wpływają kojąco i usypiająco. Fotelik powinien być w każdym przypadku wykonany z miękkiego, komfortowego dla dziecka materiału. Dobrze, żeby tapicerka była zdejmowana i przystosowana do prania w pralce. Warto zwrócić ponadto uwagę na to, czy bujaczek jest łatwy do składania i czy sprawdzi się w transporcie. Gdy maluszek bardzo go sobie upodoba, będzie można z łatwością zabrać go na przykład na wakacje albo w odwiedziny do znajomych. Bezwzględnie, każdy leżaczek powinien przede wszystkim cechować się bezpieczeństwem. Wybieramy tylko stabilne bujaczki z pasami bezpieczeństwa i antypoślizgowymi stopkami. Warto zauważyć, że fisher price leżaczek bujaczek sprawdza się zawsze i pod każdym względem oraz jest odzwierciedleniem wysokiej jakości połączonej z atrakcyjną ceną. 

Jeśli szczególnie dbamy o wystrój pomieszczeń, to podczas przeglądania ofert dostępnych leżaczków nie możemy pominąć stylowych, nowoczesnych modeli, które idealnie wpasują się w nasze modernistyczne aranżacje. Takie foteliki charakteryzują się eleganckim designem oraz nowoczesną, antypoślizgową konstrukcją. Jednym słowem tego typu leżaczki to bezpieczeństwo i super-wygoda dla naszego maluszka plus spełnienie naszych wizualnych marzeń.