fbpx

Ogród moje królestwo

Jakie meble wybrać do ogródka kawiarnianego?

Piękna pogoda sprzyja nie tylko relaksowaniu się w przydomowych ogrodach. Wraz z pierwszymi promieniami słońca większość kawiarni ustawia też przed lokalami wielobarwne ogródki gastronomiczne, które ściągają tłumy odwiedzających, pragnących przyjemnie spędzić czas. Do tego celu niezbędne jest dobrze dobrane wyposażenie.

Jakie meble powinny trafić do ogródków przy kawiarniach? Czym powinny się wyróżniać takie produkty, by zapewniać komfort gościom i obsłudze oraz wyróżniać się pięknym wyglądem? O tym opowiemy w dzisiejszym artykule.

Ogródki gastronomiczne – do czego służą?

Ogródki kawiarniane gwarantują przyjemny wypoczynek dla wszystkich osób spragnionych relaksu przy ulubionych napojach, podczas spacerów lub zwiedzania miast. To także idealne miejsce spotkań formalnych i nieformalnych w okresie letnim.

Aby takie przestrzenie zapewniały prawdziwą wygodę, potrzebne jest odpowiednie wyposażenie – dopasowane do specyfiki danego lokalu i potrzeb konsumentów. To sposób na przyciągnięcie gości oraz znalezienie konsumentów, które będą wielokrotnie wracać na kolejne wizyty w okresie wiosenno-letnim.

Meble w ogródku gastronomicznym – podstawowe wyposażenie

Jakie meble muszą się znaleźć w ogródkach kawiarnianych? Stosuje się dwie kategorie produktów. Podstawą są oczywiście elementy do siedzenia. Jako że w kawiarniach zazwyczaj spędza się czas na przyjemnych rozmowach przy ulubionych napojach, w większości przypadków do ogródków trafiają wygodne fotele lub sofy (narożniki) oraz dopasowane do nich wielkością stoliki kawowe.

Jeśli jednak w lokalu podaje się też przekąski i desery, niekiedy pojawiają się w ogródkach wyższe meble, czyli krzesła i pełnowymiarowe stoliki kawiarniane.

Niekiedy taki zestaw warto wzbogacić o dodatki, które podnoszą komfort. W mocno nasłonecznionych miejscach przydaje się choćby praktyczny parasol, ochraniający przed palącym słońcem lub deszczem, zapewniając swobodę korzystania z ogródka przy różnych warunkach atmosferycznych.

Jakie jeszcze meble bywają przydatne na zewnątrz lokalu? Niezbędne jest oczywiście całe zaplecze dla obsługi, czyli skrzynie, szafki i komody, w których układa się potrzebne akcesoria i sprzęty do ogródka. To właśnie tam trafia zastawa stołowa, poduszki, koce, dekoracje i dodatkowe oświetlenie, niezbędne w ogródkach o każdej porze dnia lub nocy.

Cechy wyposażenia do ogródków gastronomicznych

Czym musi wyróżniać się dobre wyposażenie do ogródka kawiarni? Przede wszystkim oczywiście ma zapewniać wygodę siedzenia. Dobrze zatem sprawdzają się wyprofilowane fotele i sofy, z oparciami i podłokietnikami.

Co jeszcze się liczy? Wyposażenie do ogródków gastronomicznych musi być odporne na inne warunki niż meble do wnętrz. W końcu niemal cały czas krzesła i stoliki są narażone na zalanie wodą, podwyższoną wilgotność powietrza, zmiany temperatury lub promieniowanie UV.

Dlatego też najważniejszą cechą takich produktów jest odporność. Do takich stref rekreacji trafiają zatem przede wszystkim meble metalowe, pokryte warstwą antykorozyjną, a także produkty z tworzywa sztucznego (polipropylenu lub technorattanu), które nie tylko nie niszczeją pod wpływem czynników atmosferycznych, ale też dobrze znoszą intensywną, codzienną eksploatację kawiarnianą. Tak wykonane meble można znaleźć na stronie https://bazkar.pl/meble-do-restauracji-kawiarni-barow-pubow-i-hoteli-64.

Każdy mebel w ogródku kawiarnianym musi być także prosty do utrzymania w czystości. Tylko tak da się bowiem zapewnić wygodne i bezpieczne warunki do wypoczynku dla konsumentów oraz ograniczyć do minimum obowiązki pracowników, którzy dbają o porządek w lokalu i ogródku. To sposób na optymalizację czasu i kosztów, związanych z utrzymaniem zewnętrznych przestrzeni kawiarnianych.

Modna aranżacja a wyposażenie ogródka

Względy wytrzymałościowe są niezmiernie ważne w przypadku mebli używanych w lokalach gastronomicznych. Nie da się jednak nie zwrócić też uwagi na estetykę wyposażenia. Powinna ona wpisywać się w założenia całej kawiarni, podkreślając jej styl i zapewniając spójność wizualną.

Na szczęście dostępne obecnie meble zewnętrze wpisują się we wszystkie nurty aranżacyjne – od ogródków minimalistycznych i skandynawskich, przez klasyczne, po rozmaite odmiany stylu retro.

Ogródki gastronomiczne – idealne miejsce do przyjemnego spędzania czasu

Piękny ogródek kawiarniany przyciąga gości i sprawia, że goście chętniej spędzają w nim czas. Warto zatem znaleźć właściwe wyposażenie – trwałe i estetyczne, by stworzyć idealne miejsce, gdzie każdy będzie się czuł po prostu świetnie.